به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار تقی مهری افزود: مشمولان قبل از اعزام به خدمت از نظر وضعیت جسمانی و روانی توسط پزشکان معاین اولیه در سراسر کشور معاینه می شوند تا مشمول بیمار به خدمت سربازی اعزام نشود.

وی گفت: براساس ماده ۳۹ قانون خدمت وظیفه عمومی مشمولانی که به مواد مخدر اعتیاد دارند و به هنگام معاینه اولیه شناسایی می شوند، از سوی مراکز وظیفه عمومی برای ترک اعتیاد به مدت حداکثر ۶ ماه به مراجع مربوطه معرفی می شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا عنوان کرد: معافیت موقت ۶ ماهه برای مشمولان معتاد، صرفا یکبار صادر می شود و پس از اتمام مهلت مقرر و انجام اقدامات درمانی در صورت ترک اعتیاد و ارائه گواهی از مراجع مربوطه به خدمت سربازی اعزام می شوند.

سردار مهری تصریح کرد: مشمولانی که سابقه اعتیاد داشته اند و سلامتی آن‌ها در شورای پزشکی وظیفه عمومی محرز شده، قبل از اعزام به خدمت، از سوی وظیفه عمومی تعهدی مبنی بر عدم اعتیاد از آن‌ها اخذ می شود و خانواده این دسته از مشمولان نیز در جریان گواهی و تعهد قرار می گیرند.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: سربازانی که حین خدمت به مواد مخدر، اعتیاد دارند، شناسایی و در واحدهای مستقل و مخصوص به کارگیری و به مراجع مربوطه ترک اعتیاد معرفی می شوند و در طول خدمت سربازی نیز تحت نظر قرار می گیرند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند