به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ١١ امروز بر روی شاخص ١٢١ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس (بیماران قلبی و ریوی، کودکان، سالمندان و زنان باردار) بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ٦٩ و منواکسید کربن با شاخص ٣٤ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پیروزی(منطقه۱۳) با شاخص ١٥٦، شهرداری(منطقه ٢٢) با شاخص ١٥٣ و شادآباد (منطقه ١٨) با شاخص ۱۵۲ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های شهرک چشمه(منطقه۲۲) با شاخص۷۴، میدان امام خمینی(منطقه۲۱) با شاخص٨١ و اقدسیه(منطقه ١) با شاخص ٨٤ دارای کمترین آلایندگی طی این مدت است.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند