علی رضا بیگلری روز شنبه درباره کیت‌های تشخیصی ویروس کرونا و فعالیت‌های انستیتو پاستور در زمینه انجام آزمایش تشخیصی این ویروس بیان کرد: از ابتدای تایید وجود ویروس کرونا و ابتلای اولین نفر به این ویروس در کشور، کیت استاندارد تشخیص ویروس کرونا که قابل قبول سازمان جهانی بهداشت نیز هست، وارد سیستم تشخیصی کشور شد. همچنین اکنون بیش از ۲۲ مرکز در سراسر کشور می‌توانند آزمایش تشخیص ویروس کرونا را انجام دهند.

وی ادامه داد: ظرفیت انستیتو پاستور ایران نیز به دهها برابر افزایش یافته تا بتوانیم تعداد موارد نمونه از بیماران بستری در بیمارستان‌ها سریع‌تر به تشخیص برسانیم.

رییس انستیتو پاستور ایران درباره کیت‌های تشخیص ویروس کرونا که در کشور ساخته شده نیز اظهار کرد: در این زمینه باید از روش استاندارد برای کل کشور استفاده کنیم تا قابل تفسیر و تعمیم باشد. ذخایر کیت تشخیصی حداقل تا پایان اسفند کافی است. فناواران کشور نیز در حال فعالیت هستند تا کیت‌های ساخت داخل فراهم شود. این کیت‌ها باید بررسی شده و مراحل استاندارد بودن و قطعی بودن کارکرد آنها اثبات شود تا وارد چرخه آزمایشگاهی کشور شوند.

به گزارش ایرنا، تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور تاکنون ۵۹۳ نفر هستند که ۱۲۳ نفر ترخیص شده و بهبود یافته و ۴۳ نفر فوت کرده‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند