نجده اسماعیل انزور، معاون رئیس پارلمان سوریه در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک درباره بحران ادلب گفت: این بحران یقینا به ادامه آزادی بقیه خاک سوریه از دست تروریست‌ها منجر خواهد شد و وظیفه ارتش است که به متجاوزان پاسخ بدهد.

وی افزود: مسئله مهم نهایی کردن این جنگ به نفع مردم سوریه و ممانعت از تلاش ترکیه برای تجزیه مردم است. ما اطمینان داریم که به سوی ادلب بازمی‌گردیم و کنترل ادلب را در دست خواهیم گرفت.

وی درباره موضع سوریه در قبال حضور نیروهای ترکیه در خاک این کشور براساس توافق سوچی یا آدانا گفت: توافق سوچی کاملا با توافق آدانا فرق دارد. اردوغان روی این حساب باز کرده که مردم کشورش جزئیات این دو توافق‌نامه را نمی‌دانند و مردم را بر پایه نادانی‌شان برای جنگ جمع می‌کند. او به تعصب مذهبی خود تکیه می‌کند و نگران این نیست که جامعه ترکیه از هم بپاشد همانطور که اکنون رخ داده و دودستگی به داخل حزبش رسیده است.

انزور گفت: بازپس‌گیری تمامی خاک سوریه قبل از اینکه حق باشد وظیفه است.

اوضاع در استان ادلب سوریه بعد از آن وخیم شد که تروریست‌های تحریرالشام حمله گسترده‌ای را به پایگاه‌های نیروهای ارتش سوریه انجام دادند. ارتش سوریه در مقابل مقرهای آن‌ها را مورد حمله قرار داد که به کشته شدن نظامیان ترکیه منجر شد.

 

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند