خبرگزاری رویترز امروز(شنبه) در گزارش با عنوان «دبیرکل سازمان ملل به وزرا و دیپلمات ها توصیه کرد نشست جهانی کمیسیون زنان سازمان ملل متحد را به دلیل کرونا لغو کنند» افزود: آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد به وزرا و دیپلمات ها توصیه کرد جلسه ماه آینده کمیسیون وضعیت زنان را که مقرر شده بود در نیویورک برگزار شود، به دلیل گسترش ویروس کرونا لغو کنند.

به گفته مقامات، معمولا بیش از ۷ هزار نفر در این نشست سالانه شرکت می کنند و در آن به ارتقاء برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان می پردازند. این نشست قرار بود از تاریخ ۹ تا ۲۰ مارس (۱۹ تا ۲۹ اسفند) در نیویورک برگزار شود.

با این حال، سفیر ارمنستان به عنوان رییس دوره ای این کمیسیون در سازمان ملل در نامه ای به کشورهای عضو این سازمان بین المللی نوشت: گوترش به کشورهای عضو توصیه کرده است که جلسات را کوتاه کنند و ده ها رویداد جانبی را لغو کنند. توصیه های دبیرکل سازمان ملل در راستای سیاست های اضطراری سازمان جهانی بهداشت است.

ویروس کرونا که مشابه آنفلوانزا است از اواخر سال گذشته میلادی از چین شروع به گسترش کرد و نزدیک به ۶۰ کشور جهان را درگیر، بیش از ۸۵ هزار نفر را آلوده کرده و جان نزدیک به ۳ هزار انسان را گرفته است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند