قیمت فروش رسمی گریدهای نفتی عربستان سعودی به آسیا که مهمترین بازار این کشور است، برای دومین ماه متوالی کاهش پیدا می‌کند، زیرا افت تقاضا برای سوخت پس از شیوع ویروس کرونا، باعث شده است پالایشگاه‌های چینی ظرفیت پالایش نفت خود را کاهش دهند. همچنین پالایشگاه‌های آسیایی در آوریل به منظور عملیات تعمیرات بهاره به تعطیلات خواهند رفت که تقاضا برای نفت را با کاهش بیشتر روبرو می‌کند.

شش پالایشگاه در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کردند قیمت فروش رسمی آوریل نفت "عرب لایت" برای آسیا دو دلار و چهار سنت در هر بشکه کاهش پیدا خواهد کرد که بزرگترین کاهش قیمت این گرید از اوایل سال ۲۰۱۲ به این طرف خواهد بود.

به گفته منابع آگاه، گریدهای نفتی سبک موربان و داس امارات متحده عربی به ترتیب ۹۰ سنت و یک دلار و ۲۰ سنت ارزان‌تر از قیمت فروش رسمی در بازار محموله‌های تک عرضه می‌شوند که نشان دهنده کاهش بیشتر قیمت گریدهای نفتی سبک عربستان سعودی خواهد بود.

بر اساس نظرسنجی رویترز، قیمت فروش نفت فوق سبک "عرب اکسترا لایت" برای آوریل یک دلار و ۹۰ سنت تا سه دلار در هر بشکه کاهش پیدا خواهد کرد.

قیمت گریدهای سبکتر ممکن است بیش از گریدهای مدیوم و سنگین کاهش پیدا کند، زیرا حاشیه سود نفت کوره حاوی سولفور بالا بهبود پیدا کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت آرامکو قیمت نفت خام خود را بر مبنای نظرخواهی از مشتریانش و پس از محاسبه تغییرات ارزش نفت طی یک ماه گذشته بر مبنای بازدهی و قیمت محصولات تعیین می کند.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند