علی اوسط اکبری مقدم امروز در حاشیه اجرای طرح اطلاع رسانی پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در مبادی ورودی گیلان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با دستور استاندار گیلان، در تمامی مبادی ورودی استان طرح هشدار به مسافران و اطلاع رسانی پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا آغاز شده است.

وی ادامه داد: امروز تیمی ۱۵ نفره متشکل از هلال احمر، شبکه بهداشت، پلیس راه و نیروی انتظامی در چابکسر واقع در شرق گیلان مستقر شدند و به تمامی مسافران توصیه کردند که از سفرهای غیرضروری به استان خودداری کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه تیم های مشابه نیز در دیگر مبادی ورودی گیلان همچون محل ایست بازرسی رودبار و نیز آستارا استقرار یافته اند، گفت: این تیم ها علاوه بر ارائه توصیه های لازم به مسافران، با تب سنج هایی که در اختیار دارند، کنترل لازم را انجام داده و تاکیدات بهداشتی و مراقبتی به هموطنان را اظهار می دارند.

اکبری مقدم خاطرنشان کرد: گیلانی ها مردمی مهمان نواز هستند و اقدامات پیشگیرانه در جهت صیانت از سلامت هموطنان است تا در جهت کنترل بیماری با آرامش کامل و برنامه ریزی خوب، گام های مثبتی برداشته شود.

وی به استفاده از ظرفیت دستگاه های اجرایی استان اشاره و اضافه کرد: از ظرفیت همه دستگاه های اجرایی و نظامی استان به منظور پیشگیری و مقابله با این ویروس استفاده می شود و شهرداری ها، دهیاری ها و تمامی سازمان ها در زمینه اعلام هشدارها و توصیه های بهداشتی درخصوص ویروس کرونا باید پیشگام شوند.

معاون استاندار گیلان همچنین به نقش اثرگذار رسانه ها در اطلاع رسانی جدی بودن خطر شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و خواست که فعالان رسانه ای اهتمام فزون تری بر ارائه هشدارهای لازم به مسافران مبنی بر پرهیز از سفر به گیلان طی این ایام و ضرورت جدی انگاشتن توصیه های بهداشتی و خودمراقبتی داشته باشند.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند