ژان آسلبورن در مصاحبه با اسپوتنیک در پاسخ به اینکه آیا اتحادیه اروپا از این تصمیم ترکیه شگفت زده است، جواب منفی داد اما افزود که وی مطابق اطلاعات خود تایید قطعی از این واقعیت ندارد.  

سخنان آسلبورن پس از دیدار با سرگئی لاورف وزیر امورخارجه روسیه در مسکو، در یک کنفرانس خبری مطرح شد.  

یونان به دنبال انتشار اخباری مبنی بر گشوده شدن مرزهای ترکیه برای ورود مهاجران به اروپا، تقویت مرزهای زمینی و دریایی خود در برابر هجوم مهاجران را تشدید کرد.  

یک مقام دولت یونان در مصاحبه با رویترز با اعلام تقویت مرزهای زمینی و دریایی برای مقابله با هجوم مهاجران گفت: آتن در این زمینه با اتحادیه اروپا و ناتو در تماس است.  

پس از آنکه ترکیه مرزهای خود را به سوی اروپا را باز کرد صدها مهاجر برای ورود به حوزه اروپا شبانه به مرز ترکیه با یونان هجوم آورده‌اند.  

با اعلام ترکیه در مورد مانع نشدن ورود پناهجویان سوریه به اروپا، گروهی از مهاجران در شمال غربی ترکیه به سمت مرز خود با یونان هجوم آوردند.  

به گزارش رسانه‌های داخلی ترکیه، حدود ۳۰۰ مهاجر از جمله زنان و کودکان در این گروه قرار دارند که از نیمه شب به سمت مرز در استان ادرنه ترکیه شروع به حرکت هستند.  

براساس گزارش‌ها، مهاجران سوری، ایرانی و عراقی از جمله افراد گروه هستند.  

مقامات ترک اعلام کردند که نیروهای امنیتی مانع عبور مهاجران از جمله از سوریه و کشورهای دیگری مانند افغانستان و ایران نخواهند شد.  

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند