روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا سه‌شنبه شب هشدار داد که مردم این کشور آماده موج احتمالی شیوع کرونا باشند.

دکتر نانسی موسونیر مدیر مرکز ملی بیماری‌های ایمنی و تنفسی آمریکا با بیان اینکه موضوع احتمال شیوع بیماری کرونا در این کشور مطرح نیست بلکه زمان آن است، تاکید کرد که مقام‌های بهداشتی آمریکا درباره شدت این شیوع اطلاعی ندارند و مردم باید آمادگی اخلالی جدی در زندگی خود باشند.

مقام‌های سازمان جهانی بهداشت هشدار داده‌اند که جهان آماده جهشی در آلودگی نیست و بسیاری از کشورها ممکن است با کمبود منابع پزشکی مواجه شوند.

به گزارش ایرنا، کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد که دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از کنگره خواسته است بودجه مکمل ۲.۵ میلیارد دلاری را برای مقابله با گسترش سریع ویروس کرونا از جمله بیش از یک میلیون دلار برای تهیه واکسن تصویب کند.

نانسی پلوسی رییس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در پاسخ به این درخواست کاخ سفید گفت: درخواست ترامپ  از کنگره برای اختصاص ۲.۵ میلیارد دلار بودجه مکمل برای مقابله با شیوع ویروس کرونا «کاملا ناکافی» و «دیرهنگام» است.

پلوسی تاکید کرد که مجلس نمایندگان آمریکا به سرعت یک بسته بودجه راهبردی و قوی را ارائه خواهد داد که کاملا نیاز این بحران سلامت عمومی را با توجه به مقیاس و جدیت آن مرتفع خواهد کرد.

در حالی که گزارش ها از درخواست افزایش بودجه برای مقابله با این ویروس حکایت دارد، ترامپ مدعی است که وضعیت در ایالات متحده درخصوص کرونا کاملا تحت کنترل است.

بازار سهام آمریکا روز دوشنبه در حالی آغاز به کار کرد که نگرانی ناشی از گسترش کوید-۱۹ (ویروس کرونا) باعث سقوط ارزش سهام این بازار شد.

شاخص صعنتی سهام داو جونز در روز دوشنبه ۲.۸۶ درصد کاهش یافت و منجر به از دست دادن ۸۳۰ واحد ارزش آن شد.

شاخص اس اند پی ۵۰۰ هم ۲.۸۲ درصد معادل ۹۰ واحد، سقوط ارزش داشت و نمودار بازار بورس نزدک هم ۳.۳۲ درصد معادل ۳۱۴ واحد رو به پایین حرکت کرد.

تاکنون در آمریکا ۵۳ مورد ابتلا به بیماری جدید کرونا تایید شده و مقام‌های این کشور اعلام کرده‌اند که ۶ نفر بهبود یافته‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند