محسن هاشمی پیش از آغاز جلسه صبح امروز شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر ابتلایش به کروناویروس گفت: مشکلی نداشتم اما چون عکسی از دیدارم با شهردار منطقه ۱۳ منتشر شد، دیدم که اگر بیرون بیایم کسی مرا تحویل نمی‌گیرد و به همین دلیل در خانه ماندم و خوابیدم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از حال شهردار منطقه ۱۳ خبر دارید یا نه؟ گفت: چند بار تلفنی با وی صحبت کردم و طی آخرین اخبار باید بگویم که وی از بیمارستان مسیح دانشوری مرخص شده و در بیمارستان عرفان است. هر چند که خودش معتقد است کرونا نداشته و با این که از چهار تست، یک تستش منفی بوده می‌گوید که مشکوک به کرونا است و مجددا تست می‌دهد.

هاشمی در خصوص جلسه هم اندیشی صبح امروز اعضای شورای شهر گفت: صدر اعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت گزارشی از جلسه روز گذشته خود با  دستگاههای شهری دخیل در امر سلامت ارائه کرد. همچنین جلسه کمیسیون تلفیق نیز برگزار شد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه بخشنامه‌های جدیدی در شهرداری صادر شده که فعالیت جمعی در شهر روز به روز محدودتر و تعطیل می‌شود گفت: خوشبختانه به نظر می‌رسد مسئولین دراین مساله مسلط‌تر شده‌اند. می‌دانید که معمولا در ایران این گونه است که مسئولان وقتی مشکلی پیش می‌آید در ابتدا آن را جدی نمی‌گیرند، بعد کم کم می‌بینند که مساله خیلی جدی است و بعد مسلط می‌شوند.

وی افزود:‌ الان در حل مساله جدی هستیم و به همین دلیل به نظرم نگرانی‌ها برطرف شده و امید است این اتفاق به زودی رخ دهد که مسئولین  بر موضوع انتشار کرونا مسلط شوند.

هاشمی در خصوص آخرین وضعیت خرید واگن برای مترو نیز گفت: دو بانک شهر و کشاورزی مشترکا به عنوان بانک عامل شناسایی شدند و باید اسناد اعتباری را باز کنند که در حال تلاش هستند.

 وزارت بهداشت صداقت و سرعت و دقت در اطلاع رسانی را بر هر مصلحتی ترجیح دهد

محسن هاشمی همچنین در ابتدای جلسه علنی شورا نیز با بیان اینکه شاهد برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی اسلامی بودیم، گفت: مطابق آمارهای اعلام شده، نصاب مشارکت شهروندان تهرانی در این دوره از انتخابات، ۲۵ درصد و حدود نصف انتخابات قبلی مجلس است و طبیعتا حضور بالاتر شهروندان در انتخابات، متضمن تشکیل مجلسی قویتر و با ارتباط موثرتری می‌شد.

وی افزود: البته باید توجه داشت که کاهش مشارکت شهروندان دلایل مختلفی دارد و باید برای بررسی و جبران این معضل همه عوامل را در نظر گرفت، عملکرد قوای سه گانه، شرایط سخت اقتصادی کشور، حوادث آبان ماه و دی ماه، فرایند تایید صلاحیت‌ها و فضای غیررقابتی دراین کاهش موثر بوده اند اما امروز در کشور با توجه به شرایط دشوار و تحریم و ... همه ما باید برای تقویت قدرت ملی، زمینه افزایش حضور و مشارکت شهروندان را فراهم کنیم.

هاشمی در ادامه به شیوع کرونا ویروس اشاره کرد و گفت: متاسفانه اپیدمی کرونا در کشور به تهدیدی علیه سلامتی عمومی تبدیل شده است که البته ابعاد روحی و روانی و استرس شهروندان از این بیماری نیز کمتر از خطر خود بیماری نیست و متاسفانه با اطلاع رسانی ناقص و دیرهنگام به افکارعمومی، اعتماد اجتماعی که در حوادث ماههای گذشته، آسیب دید، بازهم تضعیف شد.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه مدیریت شهری همه توان وامکانات خود را برای تامین وتضمین سلامت شهروندان بسیج کرده است و انتظار ما از وزارت بهداشت بعنوان متولی موضوع این است که صداقت و سرعت و دقت در اطلاع رسانی را بر هر مصلحتی ترجیح داده و اجازه ندهد، بیش از این شایعات ذهنیت عمومی را آشفته کند، گفت: سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران، شهر سالم و مجموعه خدمات شهری نیز باید هر اقدامی را که مصلحت عمومی ایجاد می کند، بعمل آورد و مانع بروز یک سونامی بهداشتی در کشور شود و امیدواریم سایر دستگاهها نیز بدون مصلحت سنجی نگرانی مردم را مرتفع کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند