سرهنگ حسین دهکی صبح امروز(ششم اسفندماه) در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: دراجرای فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی )وتدابیر فرمانده مرزبانی ناجا و با توجه به پیامدهای مخرب و تاثیرگذار پدیده قاچاق براقتصاد کشور، برخورد قاطع باباندها و شبکه های سازمان یافته قاچاق کالا وارز به صورت ویژه در دستورکار این فرماندهی قرارگرفت.

 این مقام انتظامی از کشف محموله سوخت قاچاق وانهدام یک باند از قاچاقچیان خارجی سوخت در استان خبرداد و افزود:دراین راستا با انجام اقدامات اطلاعاتی، مراقبهای ویژه وبا تلاش های شبانه روزی و فعالیت بی وقفه مرزبانان استان وشهرستان  جاسک،یک باند از قاچاقچیان سوخت که به صورت کلان اقدام به قاچاق می کردند را شناسایی و تحت نظر اطلاعاتی قراردادند. 

فرمانده دریابانی استان هرمزگان افزود: با اقدام به موقع مرزبانان و در یک عملیات سریع و غافلگیرانه محموله سوخت قاچاق در آبهای شهرستان جاسک شناسایی وتوقیف شد.   

 سرهنگ دهکی بیان کرد: در این عملیات یک فروند کشتی خارجی توقیف و بیش از یک میلیون لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل به ارزش ۷۰ میلیارد ریال نیز کشف شد.                               

 فرمانده دریابانی استان هرمزگان خاطر نشان کرد: در این رابطه ۱۳ نفر متهم خارجی تبعه کشور اندونزی،سنگاپور وسنگال دستگیر واقدامات قانونی ازطریق مراجع قضائی به صورت ویژه در حال پیگیری است.

 این مقام انتظامی با اشاره بر شمردن خسارات جبران ناپذیر قاچاق بر پیکره اقتصاد و اجتماعی جامعه خاطرنشان کرد: دریابانی هرمزگان با عزم جدی خود برای مبارزه باپدیده سازمان یافته قاچاق، اجازه هیچگونه فعالیت سودجویانه رادرمناطق ساحلی و دریایی استان هرمزگان رانخواهد داد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند