شماری از شهروندان در گفت و گو با ایسنا خواهان بررسی و رسیدگی مسئولان بهداشتی و سازمان غذا و دارو با متخلفان این موضوع شده اند.

 

محمد گنجعلی به ایسنا بیان کرد: در شرایط حساس شیوع بیماری کرونا ضرورت دارد که امکانات و تجهیزات بهداشتی با فراوانی و حتی به صورت رایگان در اختیار مردم قرار گیرد.

 

وی اظهار داشت: اکثر داروخانه های ماسک و ژل ضد عفونی کننده برای استفاده مردم ندارند و مشخص نیست این کالاها کمیاب و یا نایاب شده اند.

 

شهروند دیگری نیز بیان کرد: مقامات بهداشتی باید به دور از هر گونه پنهان کاری پاسخی شفاف به مردم ارائه دهند تا مردم بدانند برای مقابله با بیماری های واگیردار و ویروسی چگونه عمل کنند.

 

رضا قلندرزهی افزود: اگر فردی به یک بیماری مبتلا شده و تحت درمان است، باید به مردم اطلاع رسانی شود تا بیشتر مراقب سلامتی خود و فرزندان شان باشند.

 

وی ادامه داد: از ضرورت های مهم برای مقابله با بیماری و یا کاهش دادن خطرات همه گیری آن تعطیلی مدارس و دانشگاهها و ادارات پرتردد بوده که بخشی از این کار تا مدتی محدود انجام شده، اما ضرورت دارد که به بهداشت مدارس و اماکن عمومی و بهداشت فردی بیشتر اهمیت داده شود.

 

این شهروند گفت: بسیاری از مدارس بویژه در حاشیه شهر و نقاط روستایی وضعیت مناسبی ندارند و از حداقل امکانات و تجهیزات بهداشتی محروم اند که می طلبد بیش از این به مباحث بهداشتی اهمیت داده شود.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند