تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران شامگاه دوشنبه با کسب جایگاه پنجم و کسب سهمیه تیمی به کار خود در جام جهانی لهستان پایان داد.

طبق برنامه اولیه قرار بود این تیم امروز دوشنبه به کشور بازگردد اما موضوعات مرتبط با «کرونا»، محدودیت های ایجاد شده به خاطر ممنوعیت پروازی و در پیش بودن دو رویداد جهانی دیگر، باعث ماندگار شدن این تیم در اروپا شد.

ملی پوشان اسلحه سابر حضور در جام جهانی ایتالیا و مجارستان را هم در برنامه دارند. جام جهانی مجارستان هفته آینده در پادووا برگزار می شود و به فاصله یکی دو هفته بعد از آن نیز جام جهانی مجارستان برگزار می شود.

این در حالی است که شیوع و گسترش ویروس کرونا در ایران محدودیت های پروازی را برای مسافران که قصد خروج از کشور دارند، ایجاد کرده است. به همین دلیل اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر که با ویزای «شینگن مولتی» راهی لهستان شده بودند، در این کشور می مانند تا از همانجا برای حضور در جام جهانی ایتالیا به پادووا سفر کنند.

هماهنگی های لازم صورت گرفته تا ملی پوشان اسلحه سابر ایران در کمپ تمرینیِ ورشو و همراه با شمشیربازان کشور میزبان پیگیر تمرینات خود باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران هستند که علاوه بر کسب جایگاه پنجم جام جهانی لهستان، سهمیه تیمی خود برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو را هم قطعی کردند. این تیم با هدایت پیمان فخری در این رویداد شرکت داشت.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند