«رامین مهمان‌پرست» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران حاضر در حسینیه ارشاد، گفت: یکی از دلایل حضورم به عنوان نامزد انتخابات مجلس به وضعیت کنونی اقتصاد کشور باز می‌گردد که برای عبور از این شرایط به برنامه‌ریزی جامع نیاز دارد. به دلیل تجربه‌های که در دستگاه سیاست خارجی دارم می‌توانم در بخش اقتصادی با تدوین برنامه درست راهگشا باشم.

سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه ادامه داد: ویژگی این دوره مجلس حضور مستقلین و تشکیل فراکسیون قوی در مجلس خواهد بود که حضور و راهیابی این طیف می‌تواند رقابت خوبی را میان اصولگرایان و اصلاح‌طلبان فراهم کند.

مهمان‌پرست، بخت اصولگرایان در انتخابات مجلس شورای اسلامی را بالا عنوان کرد و گفت: ویژگی مجلس آینده تشکیل فراکسیون مستقل خواهد بود.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از 8 صبح امروز-جمعه در ۲۰۸ حوزه انتخابیه آغاز شد و ۱۶ هزار و ۱۴۵ نفر برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی داوطلب شدند که از این تعداد یکهزار و ۴۵۳ نامزد در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس  رقابت می کنند.

همچنین ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد،  ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۶۶ نفر به رای اولی‌ها اختصاص دارد. 

تعداد ۶ هزار و ۶۸۹ شعبه اخذ رای هم در استان تهران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و نخستین میان دوره‌ای خبرگانرهبری پیش بینی شده که از این تعداد،  ۶ هزار و ۱۱۲ شعبه شهری، ۵۷۷ شعبه روستایی و ۴۶۱ شعبه سیار اخذ رای است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند