به گزارش روابط عمومی جامعه روحانیت مبارز، آیت الله موحدی کرمانی، ضمن فراخوان مردم به مشارکت حداکثری در حماسه انتخابات روز دوم اسفند، از مردم شریف تهران خواست به لیست وحدت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی رای دهند.

رییس جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر حمایت از لیست منتشره افزود: با اشاره به شرایط حساس فعلی و عدم امکان تشکیل شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز و نظر خواهی از حضرات محترم، اینجانب شخصا مصلحت را در این می بینم که مردم شریف تهران به این لیست رای دهند.

اطلاعیه وزارت کشور درباره پایان مهلت تبلیغات انتخاباتی 

ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه شماره ۱۵ اعلام کرد که ساعت ۸ صبح پنجشنبه اول اسفند مهلت تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی به پایان می‌رسد.

متن اطلاعیه بدین شرح است:

اطلاعیه شماره (۱۵) ستاد انتخابات کشور

با عنایت به مفاد ماده ۵۶ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۲۳ آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، تبلیغات نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره‌ مجلس خبرگان رهبری در ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه مورخ ۱-۱۲-۱۳۹۸، به پایان می‌رسد و هر گونه فعالیت تبلیغاتی ممنوع می‌باشد. لذا از کلیه احزاب، گروههای سیاسی، نامزدها، هواداران و عموم مردم عزیز تقاضا می شود پس از پایان مهلت زمان تبلیغات، از انجام هر گونه فعالیت تبلیغی له یا علیه نامزدها پرهیز نموده و هنگام حضور در شعب اخذ رأی نیز از همراه داشتن هر گونه اقلام یا نماد تبلیغاتی (نظیر: عکس، بروشور و...) خودداری نمایند.

با اتکال به خداوند متعال امید است در روز جمعه مورخ ۲-۱۲-۱۳۹۸ که مصادف با اولین انتخابات در گام دوم انقلاب اسلامی است شاهد حضور گسترده مردم شریف ایران اسلامی و خلق حماسه‌ای دیگر باشیم.

عرف: رای گیری در این دوره دستی انجام می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «جمال عرف» در گفتگویی با رادیو انتخابات درباره روند برگزاری انتخابات در روز جمعه دوم اسفند ماه و میزان آمادگی ستاد انتخابات کشور، اظهار داشت: دقیقا بر اساس زمان بندی و تقویم انتخابات عمل کرده ایم؛ تمام تجهیزات لازم به فرمانداری ها منتقل شده، دستگاه های احراز هویت ارسال شده و امروز هم این دستگاه ها برای استفاده فرمانداری های سراسر کشور آماده سازی می شوند.

رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی کشور در خصوص ورود جبهه برف و باران به مناطق غرب و شمال غرب کشور گفت: جلسه ویژه ستاد انتخابات کشور، صبح امروز با حضور مسوولان سه وزارتخانه راه، ارتباطات و نیرو برگزار و تمهیدات مورد نظر برای تسهیل شرایط اخذ رای در حوزه های انتخابیه صعب العبور یا درگیر برف و سرما اندیشیده شد. هم چنین برنامه ریزی شد تا در صورت لزوم، از نیروهای مسلح هم استفاده شود تا همه بتوانند از حق خود برای رای دادن بهره ببرند.

وی ادامه داد: تمامی شرایط بررسی و اعلام شد که برای بدترین شرایط آب و هوایی، حداکثر آمادگی وجود داشته باشد تا انتخابات که به تدبیر مقام معظم رهبری جهاد عمومی است به درستی، سالم، پرشور و امن برگزار شود.

رییس ستاد انتخابات کشور به دستگاههای احراز هویت الکترونیکی اشاره کرد و گفت: با وجود این دستگاهها که در همه شعبه ها وجود دارند، اولین قدم در خصوص جلوگیری از بروز تخلفات و تحقق سلامت و شفافیت در برگزاری انتخابات برداشته شده و آموزش های لازم داده شده است.

رییس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه در این دوره فقط رای دادن به شکل دستی صورت می گیرد، گفت: با هماهنگی های انجام شده با شورای محترم نگهبان، در آینده، اخذ رای هم به صورت الکترونیک خواهد بود و انتخابات به طور کامل الکترونیکی برگزار خواهد شد.

عرف حداکثر زمانی را که صرف احراز هویت می شود، کم تر از یک دقیقه دانست و گفت: کارت ملی فرد روی دستگاه احراز هویت قرار می گیرد و اطلاعات به صورت آنلاین نمایش داده می شود. کسانی هم که کارت ملی ندارند با کد ملی می توانند این فرایند را به سادگی انجام دهند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند