به گزارش واشنگتن تایمز، «نیکیتا پیرل والیگوا» دانش‌آموز اهل کشور آفریقایی اوگاندا که در سال ۲۰۱۶ در فیلم هالیوودی «ملکه کاتوِه» محصول کمپانی دیزنی ظاهر شد و به محبوبیت رسید، شنبه در بیمارستانی نزدیک کامپالا پایتخت اوگاندا و به دلیل عارضه تومور مغزی درگذشت.

خبر مرگ این دختر کم سن و سال که تازه به موفقیتی جهانی نائل شده بود موجی از غم و اندوه برای هموطنان او که همگی در یکی از کشورهای فقیر آفریقایی زندگی می‌کنند همراه آورد.

مدیر مدرسه نیکیتا در توئیتر نوشت: او عزیز همه اوگاندایی‌ها بود.

بنابر گزارش رسانه‌های محلی، او به صورت جدی به دنبال درمان تومورش بود و بارها در بیمارستان تحت قرار گرفت و حتی برای عمل جراحی به هندوستان برده شد.

پس از اعلام خبر درگذشت نیکیتا پیام‌های غم و اندوه و همدردی با خانواده او به سرعت در رسانه‌های اجتماعی و فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد. او پس از بازی در فیلم «ملکه کاتوه» به کارگردانی «میرا نِیر» در سال ۲۰۱۶ که در همان شهر «کامپالا» پایتخت اوگاندا نیز فیلمبرداری شده بود محبوبیت زیادی یافت چراکه در زمان بازی تنها ۱۱ سال داشت و بازی خوب و دوست‌داشتنی او به سرعت موجب این محبوبیت شد.

«ملکه کاتوه» روایت‌گر داستان ظهور دختربچه‌ای به نام «فیونا موتسی» در دنیای شطرنج است. او در محله ذاغه‌نشین کاتوه کامپالا زندگی سختی را با مادر و دو خواهر و برادر کوچکترش در فقر شدید می‌گذراند. موتسی تحت آموزش یک مربی سخت‌کوش شطرنج قرار می‌گیرد که او را به شدت برای موفقیت در این رشته که نبوغ او را دریافته است، تشویق می‌کند و با وجود عدم رضایت مادر به این کار ادامه می‌دهد. و مدام مادری که سال‌ها سختی کشیده به او می‌گوید: ما را چه به آرزوهای بزرگ «تو روزی ناامید خواهی شد». با این وجود او ادامه می‌دهد و موفق می‌شود.

پس از اکران این فیلم مردم اوگاندا مراتب علاقه خود به این دختر بچه را نشان داده و او را با «لوپیتا نیونگو» که در حال حاضر از ستاره‌های هالیوود است و دارنده اسکار است، مقایسه می‌کردند.

 

این مطلب برایم مفید است
24 نفر این پست را پسندیده اند