فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر خارجه عربستان در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آلمان که امروز (دوشنبه) منتشر شد، با اشاره به حملاتی که سال گذشته میلادی به زیرساخت‌های نفتی عربستان انجام شد، اظهار کرد: امیدواریم آلمان متوجه شود که ما به ابزارهایی برای "دفاع" از خود نیاز داریم.

آل سعود در ادامه گفت که از برلین انتظار دارد به توقف صادرات سلاح‌های خود به این کشور پایان دهد.

وزیر خارجه عربستان افزود:دولت آلمان به رغم حملات به زیرساخت‌های ما همچنان از صدور مجوزهای صادرات سلاح به عربستان خودداری می‌کند و این مساله‌ای نامناسب در روابط خوب دو کشور است.

دو طرف ائتلاف حاکم در آلمان متشکل از ائتلاف مسیحی وابسته به آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و حزب سوسیال دموکرات این کشور در مارس ۲۰۱۸ در ائتلاف خود با توقف صادرات سلاح به کشورهایی که مستقیما در جنگ یمن شرکت دارند از جمله عربستان موافقت کردند.

دولت آلمان شش ماه پس از ترور جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی در ساختمان کنسولگری این کشور در استانبول، صادرات سلاح‌های خود به این کشور را به شکل کامل متوقف کرد و این توقف دو بار تمدید شد که دوره دوم آن ۳۱ مارس آتی پایان می‌یابد و این یعنی برلین باید ظرف شش هفته آتی تصمیم جدیدی درباره تمدید یا لغو این تصمیم بگیرد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند