به گزارش روز یکشنبه گاردین «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه، پیش بینی کرد که انگلیس و اتحادیه اروپا در مذاکرات تجاری پیش رو مواضع نزدیکی نداشته باشند، با این حال ابراز امیدواری کرد که همکاری دفاعی انگلیس با اروپا ادامه یابد.

وی که به تازگی در کنفرانس امنیتی مونیخ سخنرانی کرد، افزود: این امر برای انگلیس دشوار خواهد بود که با توجه به اختلاف ها بین دو طرف، به هدف خود در توافق تجارت آزاد برسد.

لودریان به تلاش برای ایجاد سازوکاری برای روابط تجاری آینده با انگلیس اشاره کرد و ادامه داد که بروکسل و لندن در حال جدا کردن راه خود از یکدیگر هستند.

وی با بیان این که روی میز کار خود در دفتر کارش پرونده های متعددی از مشاجره بین انگلیس و فرانسه از جمله حقوق ماهیگیری دارد تاکید کرد: در مذاکرات برای هر طرف عادی است که از منافع خود دفاع کند.

انگلیس هر چند دو هفته پیش رسماً اتحادیه اروپا را ترک کرد، اما هنوز هم به عنوان یک عضو این اتحادیه در دوره انتقال یک ساله، با اعضای آن مبادلات تجاری انجام می دهد.

به نوشته گاردین ، ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در حالی مذاکرات در مورد روابط آینده با انگلیس را پیش خواهند برد که فرانسه، مصمم است تا موضع اتحادیه اروپا را بیشتر تقویت کند. این کشور همچنین خواستار موضع گیری سخت تری درمورد موضوعاتی مانند خدمات مالی و ماهیگیری است.

تازه ترین گزارش دفتر آمار ملی انگلیس که سه‌شنبه گذشته منتشر شد نشان می‌دهد که این کشور در جریان دو تحول مهم سیاسی انتخابات سراسری و خروج این کشور از اتحادیه اروپا، هیچ رشد اقتصادی را تجربه نکرده است.

بر اساس این گزارش ، رشد اقتصادی انگلیس در سه ماهه آخر سال گذشته میلادی صفر درصد گزارش شده است. همچنین نرخ دخل‌وخرج خانوارها تنها ۰.۱ درصد رشد داشته که این میزان ضعیف ترین حد در چهار سال گذشته بشمار می‌رود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند