سیدمحمدصادق خرازی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان، با حضور در  برنامه تلویزیونی «بدون توقف» که ۲۶ بهمن‌ماه برگزار شد، با اشاره به اینکه هر که انتخابات را تحریم کند می‌خواهد این کشور به سمت نابودی برود، گفت: تحریم‌کنندگان انقلاب در اتاق فکر غرب و شرق نشستند.

خرازی در ادامه در خصوص نقش احزاب در انتخابات اظهار کرد: بخش عمده‌ای از ریزش‌ها و رویش‌ها در احزاب گام‌هایی است که در کشورهایی مثل کشور ما حاکمیت برمی‌دارد و هزینه آن را هم حاکمیت و دولت می‌دهد و اتفاقا چیستی و چرایی اقبال و عدم اقبال مردم را به همراه دارد. من اگر می‌گویم مشارکت مردم آسیب می‌بیند، آسیب مشارکت مردم را فقط در شورای نگهبان نمی‌بینم. من آسیب مشارکت مردم را در عملکرد دولت هم می‌بینم. اگر بخواهیم سهم هر کسی را مشخص کنیم آن موقع باید کارشناسان بنشینند و در مورد نظرسنجی‌هایی که در کشور هست بحث کنند.

خرازی با تأکید بر اینکه انتخابات ما نباید تضعیف شود، عنوان کرد: شما نقد دارید به صحبت‌های رئیس‌جمهور من هم قبول دارم، اما این طرف هم بپذیریم که چطور می‌توانیم توجیه کنیم که ۹۰ نماینده فاسد در مجلس است؟، هر که انتخابات را تحریم کند متعلق به بیگانگانی است که می‌خواهند این کشور به سمت نابودی برود، یک روز خوش این کشور در کنار مردم نبودند، تحریم‌کنندگان انتخابات کسانی هستند که در اتاق فکر غرب و شرق نشستند، این را تردید نکنید که نه آمریکا دلش برای ما سوخته نه اروپا و نه همسایگانی داریم که به آنها بتوانیم تکیه کنیم.

سفیر سابق ایران در فرانسه با اشاره به اینکه بگذارید کلام دیگران، سخنان دیگران و دغدغه دیگران گفته شود، اظهار کرد: چرا سازوکارها به گونه‌ای است که فردی رد صلاحیت می‌شود، بعد از یک انتخابات دیگر وزیر اطلاعات می‌شود خوب این نشان می‌دهد یک جای کار ایراد دارد باید ایرادات را رفع کنیم، اگر این ایرادات را رفع نکنید نمی‌توانید دیدگاه‌های یک بخشی از جامعه را همراه خود بکنید، در حالیکه ما می‌خواهیم خدمتگزار و خادم همه جامعه باشیم. 

این سیاستمدار و دیپلمات کشورمان در ادامه گفت: اگر روحیه و مشارکت مردم در انتخابت پائین بیاید وجدان خود بیدار انسان نمی‌تواند قبول کند که شورای نگهبان مسئول است، دولت، روحانیت، مجلس هم مسئول است، بی‌تفاوتی‌ها مسؤلند، این همه اتفاقات در کشور می‌افتد یک مسئول صادقانه نمی‌آید استعفا دهد بگوید من مسئولم، این‌ها واقعیت‌های این کشور است همه را باید در یک سبد دید و واقع‌بینانه، منصفانه و خردمندانه از کیان منافع ملی کشور دفاع کرد.

خرازی همچنین یادآور شد: انتخابات چه بدخواهان بخواهند و چه نخواهند برگزار می‌شود، دغدغه راجع به چگونگی و کیفیت آن است، یک سازوکاری دوستانه و برادرانه با بعضی از دوستان شورای نگهبان که صاحب تفکر و اندیشه هستند، طی همین یکی دو هفته مطرح کردم و خود آنها هم می‌گفتند؛ ما در خیلی جاها قانون دست‌مان را بسته و دوستان ناچارند نگاه حقوقی و قانونی به بعضی از مسائل داشته باشند و بر اساس اطلاعاتی که جمع می‌شود تصمیم می‌گیرند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند