یک رسانه آمریکایی در گزارشی به هراس در میان نظامیان این کشور بعد از ترور سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداخته است. 

روزنامه واشنگتن‌پست نوشته ملوان‌های آمریکایی گفته‌اند بعد از ترور سردار سلیمانی، سطح تهدید به طرز بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است.

واشنگتن‌پست نوشته ناخدای ناو جنگی «یو‌اس‌اس نورماندی» ساعاتی بعد از عملیات آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد به اطلاع سرنشینان این ناو رسانده که آمریکا قدرتمندترین فرمانده نظامی ایران را با یک حمله پهپادی ترور کرده است.

«کریستوفر استون»، فرمانده نورماندی گفته مشخص نیست ایران چه واکنشی به این اتفاق نشان خواهد داد، اما لازم است که نورماندی برای هر رویدادی آماده باشد.

واشنگتن‌پست نوشته، استون به خاطر می‌آورد که به خدمه کشتی گفت: «ما باید آماده اقدام نظامی مستقیم باشیم.»

با این هشدار و افزایش سطح تهدید، ملوان‌ها در وضعیت آماده‌باش برای جنگ قرار گرفتند. اقدامات احتیاطی جدیدی در نورماندی به کار گرفته شد، از جمله خط اینترنت که این ملوان‌ها از آن برای برقراری ارتباط با خانواده‌هایشان استفاده می‌کردند قطع شد.

دیوید رمرز که مسئولیت نظارت بر سلاح‌ها در کشتی نورماندی را به عهده دارد گفت: «تا به حال با کسی که در منطقه محل استقرارش این سطح از تهدید را تجربه کرده باشد صحبت نکرده‌ام. تجربه من، بر اساس صحبت با کسانی که در موقعیت‌های پرتنش بوده‌اند این است که این بالاترین سطح هشداری بود که شنیده‌ام.»

این مطلب برایم مفید است
24 نفر این پست را پسندیده اند