به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، محمدباقر نوبخت پنجشنبه شب در تماس تلفنی با اکبر بهنامجو  استاندار اردبیل افزود: برای  رفع مشکلات ناشی از بارش برف سنگین در خلخال از جمله برفروبی راههای روستایی آمادگی کامل داریم تا تمامی امکانات بسیج شود و از لحاظ تامین بودجه و تامین ماشین آلات هیچگونه محدودیتی وجود ندارد.

استاندار اردبیل نیز ضمن تشکر از اعلام آمادگی رییس سازمان برنامه و بودجه و تاکید بر تسریع  در رفع مشکلات بویژه برف‌روبی سریع  راه‌ها و معابر اظهار کرد: ۷۰ دستگاه ماشین‌آلات متعلق  به  ادارات ، شهرداری‌ها و استیجاری مشغول خدمات‌رسانی در  شهرستان خلخال و روستاهای تابعه هستند و معاونان و مدیران‌کل مربوطه با همکاری فرمانداری برای مدیریت کمک‌رسانی در منطقه مستقر هستند.

در این حال معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل  هم گفت: راه ۱۴۱ روستا در بارندگی برف اخیر در شهرستان خلخال مسدود شده بود که بیشتر این راه‌ها بازگشایی شده و راه ۳۰ روستای باقی مانده در حال بازگشایی است.

 فرزاد قلندری افزود: با تلاش مسوولان  ستاد مدیریت بحران در این شهرستان تشکیل و از قطعی برق و گاز جلوگیری شده است.

وی بیان کرد: معابر خلخال در حال برف‌روبی بوده و در حال حاضر ۷۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین در این شهرستان  مشغول فعالیت هستند.

او اضافه کرد: برنامه‌ریزی مناسبی از سوی مسوولان  انجام گرفته و مشکلی در تامین کالاهای اساسی  در این شهرستان وجود ندارد.

قلندری اظهار کرد:  در زمان بارش سنگین برف تاکنون به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر امداد رسانی شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند