مهدی چمران عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب از انتشار فهرست نهایی این ائتلاف برای انتخابات مجلس در تهران تا ساعاتی دیگر خبر داد.

وی اسامی برخی از اعضای قطعی این فهرست را شامل: قالیباف، نادران، روح الامینی، تقی پور، شاکری، میرسلیم، کیومرث هاشمی، حجج اسلام تقوی، نبویان و آقامیری، الهیان و رهبر و نیز از بین نیروهای جوان شامل ثابتی، خاندوزی، نادری، سبحانیان، شمسی پور و پیرهادی برشمرد.

عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب با تبیین فرآیند مذاکرات در ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: از مدت‌ها قبل با برگزاری نشست تشکل‌ها، احزاب و گروه‌های مختلف، خوشبختانه به راه حل‌های خیلی خوبی رسیدیم که به جرأت می‌شود گفت نخستین بار شکل گرفت.

چمران افزود: بعنوان نمونه در تهران مجمعی متشکل از ۴ هزار و ۲۰۰ نفر در فضای مجازی شکل گرفت و فهرست اسامی حدود ۱۵۹ نفر به آنان ارائه شد که از میان آن افراد ۱۰ نفر را بعنوان معتمد خود برگزیدند که شامل عده‌ای از شخصیت‌های فرزانه و علما بودند که مجموعه نیروهای ائتلاف را با حدود نزدیک به سی و چند نفر تشکیل دادند تا بتوانند بر اساس شاکله‌ای که برای فهرست نهایی تدوین کرده بودند انتخاب نهایی را داشته باشند.

وی گفت: البته این شاکله نیز بر اساس نظرسنجی مردم اجرایی شد بعنوان نمونه به این جمع بندی رسیدند که چند نفر از اعضای فهرست نهایی خانم، چند نفر روحانی، چه تعداد جوان و چند نفر از چهره‌ها باشند.

عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب افزود: بر اساس همین نظرسنجی‌ها بود که مقرر شد حدود ۸ نفر از اعضای فهرست نهایی از چهره‌هایی باشند که قبلاً در دولت و مجلس حضور داشتند و شماری حدود ۱۲ تا ۱۳ نفر نیز چهره‌هایی عمدتاً از طیف جوانان باشند.

چمران اضافه کرد: همچنین مقرر شد حداقل ۶ نفر از خانم‌ها و ۳ نفر از روحانیت باشند که در نهایت طبق همین نظرسنجی‌ها، شورای انتخاب رأی گیری کردند که جلساتشان تا دیشب ادامه داشت و به نتایجی تقریباً تا حدود ۳۰ نفر منهای یکی دو نفر رسیدند که این یکی دو نفر نیز شرایط شأن هنوز از طریق شورای نگهبان مشخص نشده است، چون خواسته اند که حوزه انتخابیه شأن جابجا شود.

وی گفت: بنابراین فهرست نهایی نیروهای انقلاب تقریباً به مرحله نهایی رسیده است و امیدوارم اگر با مشکلی مواجه نشویم تا ساعات آینده منتشر شود.

چمران افزود: البته این فهرست، فهرست صددرصدی نیست، اما حداکثری است یعنی تا حدممکن گروه‌ها و تشکل‌ها به عنوان نیروهای انقلاب در تدوین آن شرکت کردند.

عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: البته بعضی ممکن است دوست داشته باشند خودشان به صورت مستقل فهرست واحد بدهند، ولی آن تشکل‌هایی که به طور مجتمع و بعنوان نیروهای انقلاب حضور یافته اند اعضای همین فهرست هستند که امیدوارم سبب جلب رضایت خداوند و موافقت مردم باشد.

وی همچنین درباره انتشار برخی خبرها مبنی بر اختلاف نظر در تدوین فهرست نهایی نیروهای انقلاب اظهار داشت: قاعدتاً اختلاف نظر هست و هر کسی تعدادی از افرادی را که می‌شناخت از آن دفاع می‌کرد.

چمران افزود: با این حال بر اساس رأی گیری که انجام شد تعدادی انتخاب شدند و مقرر شد عده‌ای از اقتصاد دانان به فهرست اضافه و شماری کم شوند و همین سبب بروز اختلاف نظر به ویژه میان نیروهای جوان شد.

وی ابراز امیدواری کرد: با بزرگواری و گذشت، فهرستی توانمند ارائه کنیم که از همه جوانب قوی باشد و به تشکیل مجلسی قوی منجر شود.

عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: فهرست نیروهای انقلاب به سرلیستی آقای محمدباقر قالیباف خواهد بود و فهرستی نهایی است البته مشکلاتی تخصصی وجود دارد که باید منتظر بمانیم و در ساعت آینده لیست نهایی را اعلام کنیم.

چمران همچنین درباره توئیت آقایان قالیباف و نادران مبنی بر امیدواری برای رسیدن به فهرست واحد در نیروهای انقلاب گفت: تا دیشب این امیدواری را داشتیم؛ همه می‌خواهند که به لیست واحد برسیم، اما برخی اختلاف نظرها وجود داشت که می‌شد آن را رفع کرد، اما تاکنون به سرانجام نرسیده است گرچه تا ساعات آینده منتظریم و ممکن است به شرایط مناسب‌تری برسیم.

وی همچنین درباره هشدار دلسوزان مبنی بر تأثیر منفی فهرست‌های پراکنده از نیروهای انقلاب اظهار داشت: طبعاً این سبب تقسیم آرا می‌شود و میزان رأی آوری را کاهش می‌دهد و قطعاً گروهی که فهرست منسجم و خاصی ارائه می‌کنند رأی بیشتری کسب خواهند کرد و این کاملاً مبتنی بر قانون ریاضی است.

عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب در پایان گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب درباره لزوم قوی شدن ایران فرمودند ما بر ایران سربلند و تشکیل مجلس قوی بسیار تاکید داریم و این تحقق نمی‌یابد مگر با حضور و مشارکت خوب مردم و نیروهای انقلاب در انتخابات.

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند