روز چهارشنبه یکی از بستگان «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا به اتهام تلاش برای قاچاق مواد منفجره به داخل این کشور بازداشت شد.

به نوشته روزنامه «تلگراف»، «دیوسدادو کابلو» رهبر حزب سوسیالیست ونزوئلا چهارشنبه شب در برنامه‌ای تلویزیونی گفت دائی گوایدو به‌خاطر حمل مقداری مواد منفجره «C-۴» و دو جلیقه ضدگلوله دستگیر شده است.

گوایدو روز پنجشنبه در واکنش به این دستگیری، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا را به اعمال فشار و تهدید علیه مخالفان از این طریق متهم کرد.

گوایدو گفت: «مادورو و اطرافیانت، شما را مسئول هر اتفاقی می‌دانم که برای خوان خوزه مارکز بیفتد. او مردی صادق و شجاع است».

 هنگام بازگشت گوایدو به ونزوئلا از سفری ۲۳ روزه جهت جلب حمایت کشورهای غربی علیه دولت قانونی این کشور، دائی وی نیز همراهش بود اما مقامات فرودگاه کاراکاس مانع از ورود او به داخل کشور شدند.

گوایدو نیز هنگام خروج از فرودگاه با شعارهایی اعتراضی از سوی مردم و کارکنان فرودگاه مواجه شد. جمعیت حاضر در فرودگاه او را به تلاش برای حمله به ونزوئلا از خارج از کشور متهم کردند.

گوایدو در این سفرها به آمریکا رفته و در سخنرانی سالانه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در کنگره شرکت کرد. ره‌آورد سفر او به واشنگتن اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ونزوئلا از سوی وزارت خزانه داری آمریکا بود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند