با ورود سامانه بارشی به استان لرستان و کاهش دمای هوا اکثر نقاط استان لرستان سفید پوش شد و برف زمستانی بسیاری از مسیرهای روستایی استان را بار دیگر بست.

طی روزها اخیر با شدت گرفتن بارش‌ها، لغزندگی و کولاک در برخی از محورها به ویژه در  مناطق سردسیر استان برخی از رانندگان و مسافران در جاده گرفتار شدند که  توسط دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله هلال احمر امدادرسانی شده و اسکان یافتند. 

صارم رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان در این رابطه اظهارداشت: از عصر روز ۲۲ بهمن تاکنون هلال احمر به بیش از ۱۰۰۰ حادثه‌ دیده که گرفتار برف و کولاک شده بودند  امدادرسانی کرده است.

وی با اشاره به اینکه ۸۲ نفر از نیروهای امدادی و عملیاتی طی دو گذشته به بیش از ۱۰۰۰ حادثه‌ دیده در پنج منطقه استان امدادرسانی کردند افزود: معمولان،گاماسیاب، گشور، شول‌آباد و کیلومتر ۵۰ خرم‌زال از جمله مناطقی بود که بیشتر درگیر برف و کولاک شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان عنوان کرد: در مدت مذکور ۱۸۵ نفر توسط جمعیت هلال احمر اسکان پیدا کردند و بیش از ۲۶۶ خودرو نیز توسط عوامل امداد و نجات رهاسازی شدند.

وی بیان کرد: مواد غذایی که بین افراد حادثه دیده توزیع شد شامل تعداد ۱۳۷ بسته غذایی ۷۲ ساعته به همراه ۲۳۰ بسته بیسکویت و مواد غذایی از قبیل خرما، کشمش آب‌معدنی، کنسرو، نان و قند بود.

رضایی با اشاره به آماده باش تیم‌های امدادی و عملیاتی جمعیت هلال احمر لرستان گفت:  هموطنان در صورت نیاز به امداد رسانی  می‌توانند با شماره ۱۱۲ جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند