سردار محمد شیرازی، رئیس دفتر فرماندهی معظم کل قوا در برنامه ملک سلیمان با بیان خاطره‌ای از دریافت نشان ذوالفقار توسط سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت:  یک صحبتی درباره تشکر و توجه به افراد حاضر در نیروی قدس شد. حاج قاسم خیلی زیرک بود وقتی ماجرا را متوجه شد، پرسید من همچین موضوعی را شنیدم، گفتیم بله این بحث مطرح است. دوستان در حال بررسی هستند در صورتی که سردار سلیمانی باید این موضوع را بررسی می کرد. 

وی ادامه داد: سردار گفت اگر می خواهید چیزی به من بدهید، انتظاری نداشته و لازم ندارم و چیزی هم نمی خواهم. او اینگونه برخورد می کرد. این موضوع مقداری رسیدگی شد. در این رسیدگی، گفتند سردار فرمانده نیروی قدس است و باید به او هم توجهی شود. پیشنهاد اعطا نشان به سردار مطرح شد. نشان ذوالفقار بالاترین نشان نظامی ماست که تا به حال کسی آن را دریافت نکرده بود. این پیشنهاد بلافاصله بعد از پس از مطرح شدن مورد تصویب قرار گرفت.

سردار شیرازی خاطر نشان کرد: اشرافی که نسبت به کار سردار هست، اعطای نشان را تسریع فرمود. سردار دنبال می کرد که سمت و سویی که نشان به او داده شود، نیاید. واقعا فراری بود و حرف زیبایی می‌گفت، بحث امر و دستور جداست ولی اگر اختیاری برای گرفتن نشان دارم، آن را نمی خواهم. وقتی متوجه شد این توجه تنها برای شخص سردار نیست، هم تصمیم بررسی شده و هم دارای جوانبی است، شهید سلیمانی قبول کرد و در غیر این صورت نشان را نمی پذیرفت. 

رئیس دفتر فرماندهی معظم کل قوا  در ادامه گفت: در جلسه اعطای نشان، وقتی قرار است نشان و درجه ایی اعطا شود، معمولا چند افراد درجه بالا در نیروهای مسلح، دعوت شده و این کار انجام می شود. این جلسه نیز به همین صورت انجام شد. سردار سلیمانی از مقام معظم رهبری در خواست کرد، که آقا دعایی بکنند تا خداوند آخر و عاقبت ما را به خیر کند و همچنین درخواست دعا برای شهادت خود کرد. حضرت آقا این طور پاسخ دادند: خداوند متعال به این بردار بسیار عزیز ما آقای سلیمانی که مخلصا له الله مجاهدت کردند عزم بدهد و تفضل کند و زندگی ایشان را با سعادت و عاقبت ایشان را با شهادت قرار بدهد؛ البته نه حالا. 

سردار شیرازی تصریح کرد: یک تعبیری ایشان داشتند، در همین جلسه حضرت آقا فرمودند: این کارهایی است که بالاخره در این دنیا انجام می شوند، ولی آنچه مهم است، آن اجری است که خداوند برای شما در نظر می گیرد. 

وی ادامه داد: معمولا عزیزانی که به یک حدی رسیده و به دنبال شهادت هستند، چنین درخواست هایی دارند.این پاسخ را هم می شنوند که حیف است شما در بستر بمیرید و ان شاءالله شهید شوید لیکن حالا با شما کار داریم. 

 

این مطلب برایم مفید است
51 نفر این پست را پسندیده اند