به گزارش رویترز، ولودومیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در حالی آندری بوگدان، رئیس دفتر خود را از سمتش برکنار کرد که ارتباطش با یک سرمایه‌دار برجسته وی را به یکی از مناقشه برانگیزترین انتصاب‌ها از زمان تصدی سمت ریاست جمهوری در سال گذشته میلادی بدل کرده بود.

هنوز هیچ توضیح رسمی درباره این اخراج مطرح نشده اما این اقدام پس از آن صورت گرفت که گزارش‌هایی از درگیری میان بوگدان و آندری یرماک، از معاون‌های ارشد ریاست جمهوری منتشر شد؛ یرماک اکنون به جای بوگدان رئیس دفتر زلنسکی شده است.

زلنسکی در مصاحبه‌ای با اینترفکس گفت که درگیری‌های به وقوع پیوسته در تیم ریاست جمهوری باعث شده بود تا این تیم نتواند به صورت موثر کار کند و به وظایفش عمل کند.

رئیس دفتر برکنار شده زلنسکی پیشتر وکیل ایهور کولومویسک، یکی از ثروتمندترین مردان اوکراین بود که مالک یک کانال تلویزیونی است که باعث شد تا زلنسکی مشهور شود و روابط تجاری وی با این تاجر مانعی برای برخی از سرمایه گذارها محسوب می‌شود.

بوگدان، کولومویسکی را در نبرد حقوقی با دولت بر سر کنترل بزرگترین وام دهنده تجاری اوکراین یعنی "پرایوت بانک" نماینده اعلام کرد؛ پرونده ای که به بررسی این مساله پرداخته که آیا صندوق بین‌المللی پول وام‌های جدید به اوکراین می‌دهد یا خیر.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند