صادق ضیائیان، با اشاره به این‌که بارش برف از امروز تا روز سه‌شنبه، مناطق وسیعی از کشور را فرا می‌گیرد، گفت: برای روز شنبه ۱۹بهمن، بارش برف در جنوب آذربایجان‌غربی، نیمه‌غربی کردستان و نیمه‌شمالی کرمانشاه، شدیدتر خواهد بود.

وی، افزود: شدت بارش‌ها برای روز یکشنبه ۲۰بهمن‌ماه در دامنه‌های ارتفاعات استان‌های گیلان، مازندران و گلستان و همچنین ارتفاعات استان‌های تهران، البرز، قزوین و سمنان خواهد بود.

وی ادامه داد: روز دوشنبه ۲۱ بهمن نیز شدت بارش برف در گیلان است و پیش بینی می‌کنیم، میزان بارش برف در نواحی جلگه‌ای این استان، بین ۳۰ تا ۷۰ سانتی‌متر و در ارتفاعات تا یک متر نیز برسد. همچنین ساکنان جنوب آذربایجان‌غربی، زنجان، شرق کردستان، خراسان‌شمالی و شمال خراسان‌ رضوی بارش برف را تجربه خواهند کرد.

وی پیش‌بینی کرد: شدت بارش‌ها در روز سه‌شنبه ۲۲ بهمن‌ماه در استان‌های گیلان و غرب مازندران است. در همین مدت در استان و شهر تهران به احتمال فراوان، شاهد بارش برف خواهیم بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به احتمال تغییر نقشه‌های هواشناسی در روزهای آینده، به مسئولان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، توصیه کرد: تا پیش از روز دوشنبه، نسبت‌به جابه‌جایی و استقرار تجهیزات و ماشین‌آلات برف‌روب و امدادی در محورهای مواصلاتی تهران به شمال کشور اقدام کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
61 نفر این پست را پسندیده اند