وزارت خارجه ژاپن امروز شنبه تایید کرد که نخستین شهروند ژاپنی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در شهر ووهان چین جان خود را از دست داده است.

بر اساس این گزارش این مرد ژاپنی که حدودا 60 سال سن داشته روز 22 ژانویه در بیمارستان بستری شده بود. این مطلب را یک منبع آگاه دولت ژاپن اعلام کرده است. بیمارستانی در شهر ووهان این مرد ژاپنی را مورد آزمایش ویروس کرونا قرار داد ولی اعلام کرد که قادر به جمع بندی درباره این مساله نیست که آیا وی مبتلا به ویروس شده است یا نه.

وزارت خارجه ژاپن حاضر به ارائه جزئیات بیشتر درباره اسم و مشخصات دیگر این فرد نشده است.

یک شهروند آمریکایی نیز بر اثر ویروس کرونا در شهر چینی «ووهان» محل اصلی شیوع این بیماری درگذشته است. سخنگوی سفارت آمریکا در چین با تایید مرگ این آمریکایی که روز پنجشنبه در گذشت، گفت؛ وی حدود 60 سال داشت.

این ویروس تاکنون 724 نفر را کشته و بیش از 34 هزار نفر را مبتلا کرده است.

این در شرایطی است که در ژاپن 3 نفر دیگر که در یک کشتی تفریحی که در یوکوهاما در قرنطینه قرار گرفته است، به ویروس کرونا مبتلا شده و آزمایش آنها مثبت اعلام شده است. با این حساب تعداد کل افرادی که در ژاپن تاکنون به این ویروس مرگبار مبتلا شده اند به بیش از 64 نفر رسیده است.

این کشتی تفریحی حامل 3700 مسافر از بیش از 50 کشور جهان است. این کشتی پس از آنکه آزمایش یک شهروند هنگ کنگی آن به ویروس کرونا مثبت اعلام شد، در قرنطینه قرار گرفته است.

سازمان بهداشت جهانی از توکیو خواسته است تا حمایت و محافظت کافی را از مسافران این کشتی به عمل آورد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند