آتشپاد دوم محمدجواد سبحانی با اعلام این خبر، اظهار کرد: شامگاه جمعه هجدهم بهمن ماه ۹۸ در پی تماس تلفنی از آتش‌نشانی چناران مبنی بر وقوع حادثه در چاه افتادگی در این شهر و درخواست اعزام نیروی پشتیبانی به این شهرستان، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی مشهد بلافاصله نیروهای ایستگاه عملیات ویژه این سازمان را به شهرستان چناران در فاصله ۷۰ کیلومتری مشهد اعزام کرد.

معاون عملیات آتش‌نشانی مشهد افزود: با پیگیری انجام شده در محل حادثه مشخص شد مالک یک منزل مسکونی در داخل یک چاه در منزلش گرفتار می‌شود که در پی این اتفاق و با حضور آتش‌نشانان شهر چناران، این نیروها اقدام به عملیات امدادی کرده که به دلیل شدت گازهای سمی موجود در داخل این چاه، دو آتش‌نشان چنارانی دچار مسمومیت شدید و به وسیله اورژانس به بیمارستان منتقل شده بودند.

سبحانی خاطرنشان کرد: نجاتگران تیم عملیات ویژه آتش‌نشانی مشهد بلافاصله پس از رسیدن به محل این حادثه در شهرستان چناران، با استفاده از تجهیزات ویژه و تخصصی، ضمن ورود به داخل این چاه پیکر این فرد حدوداً ۴۵ ساله را که به‌ دلیل شدت حادثه در عمق بیست متری چاه به طرز دلخراشی در دم فوت شده بود را به بیرون منتقل و تحویل عوامل انتظامی حاضر در صحنه دادند.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد، بر اساس آخرین خبر دریافتی از منابع پزشکی، آتش‌نشانان چنارانی مسموم در بخش مراقبت‌های ویژه یکی از بیمارستان های چناران بستری هستند و علت دقیق وقوع این اتفاق توسط کارشناسان مربوطه و عوامل انتظامی در دست بررسی است.

گفتنی‌ست آتش‌نشانان اعزامی از مشهد پس از اتمام عملیات و ایمن‌سازی کامل محیط حادثه به ماموریت خویش پایان داده و به مشهد بازگشتند.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند