«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

به گزارش روز جمعه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز نیز ‌غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون نیز بر روی عدد ۶۶ قرار گرفت.

براساس این گزارش طی این مدت غلظت الاینده ذرات کمتر از ۱۰ میکرون و منواکسید کربن هم به ترتیب بر روی شاخص های عددی ۵۳ و ۳۱ بوده است.

ایستگاه‌های تربیت مدرس (منطقه۶) با شاخص ۹۱، شریف(منطقه ۲) با شاخص ۸۶ و پیروزی(منطقه ۱۳) با شاخص ۷۹ بیشترین آلایندگی را در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز را نشان می دهد.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۹، مسعودیه (منطقه۱۵) و شهرداری منطقه ۱۶ به ترتیب با شاخص های عددی ۱۴، ۴۵ و ۴۷ در این مدت کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران داشتند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند