وی که این روزها به دلیل شیوع ویروس کرونا نشست های خبری خود را به صورت آنلاین انجام می‌دهد، در پاسخ به سوال خبرنگاران داخلی و خارجی تاکید کرد که پروازهای خطوط هوایی چین به طور کامل برقرار است.

وی در مورد شایعاتی مبنی بر اینکه خارجی ها باید هرچه زودتر چین را ترک کنند زیرا پروازهای خطوط هوایی این کشور در آینده نزدیک تعلیق خواهد شد، گفت: این اتفاق رخ نخواهد داد و اینها پیش فرض های مطروحه است و صحت و سقم آن مورد تایید نیست.

سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد که این کشور اتباع چینی را در هر نقطه از جهان که باشند به کشور منتقل خواهد کرد و پروازهای خطوط چین برقرار است.

وی گفت که زندگی و سلامت شهروندان چینی و همه کشورهای دیگر برای ما اهمیت دارد. چین تدابیر بسیار قوی برای شیوع ویروس کرونا اتخاذ کرده که از استانداردهای سازمان بهداشت جهانی و بسیاری از نهادهای دیگر بهداشتی فراتر است.

وی ابراز امیدواری کرد که همه کشورها تلاش های چین را با دقت و مسوولانه ارزیابی کرده و از واکنش های افراطی و ناسازگار با شرایط فعلی خودداری کنند.

او افزود که برخی از کشورها تدابیر بسیار سرسختانه ای در نظر گرفته اند که حتی با توصیه های سازمان بهداشت جهانی همخوانی ندارد و پروازهایشان را به چین لغو کرده اند و باعث سرگردانی مسافران چینی در کشورهای مربوطه شده اند.

او گفت که ما در تلاش هستیم تا اتباع چین را با پروازهای جایگزین به شکل مستقیم و یا از طریق کشورهای دیگر و یا برقراری همان پروازهای گذشته به کشور بازگردانیم.

آمارها نشان می دهد که تا پایان روز پنجشنبه شمار مبتلایان به کرونا در چین به ۲۸ هزار و ۱۳۰ نفر و در سراسر دنیا به ۲۸ هزار و ۳۹۶ نفر رسیده است و در این میان ۵۶۶ نفر فوت کرده اند و یک هزار و ۳۴۱ نفر درمان و از بیمارستان مرخص شده اند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند