به گزارش روز پنجشنبه وزارت بهداشت، «علیرضا رئیسی» با اشاره به رسیدگی کامل به این دانشجویان افزود: علاوه بر امکانات کامل رفاهی یک اکیپ سلامت شامل پزشکان متخصص، کارشناسان بهداشت محیط، کارشناسان امور بیماری ها و کارشناسان اورژانس در محل قرنطینه مستقر هستند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ موردی از ویروس کرونای جدید در سراسر کشور دیده نشده است و تمام نیروهای بهداشت و سلامت در تمامی مبادی مرزی هوایی، زمینی و دریائی در حال کنترل بهداشتی ترددهای مرزی هستند.

رئیسی پیش از این گفته بود که ویروس کرونا تاکنون ۶ نوع ویروس مختلف دارد. چهار نوع آن سرماخوردگی معمولی ایجاد می‌کند و ممکن است افرادی عادی که در کشور دچار سرماخوردگی می شوند به این نوع ویروس مبتلا باشند. نوع چهارم آن ویروس "سارس" است که در سال ۲۰۰۲ در چین از خفاش به گربه و از گربه به انسان منتقل شد و ۱۰ درصد مرگ‌آوری داشت. این ویروس از تابستان سال ۲۰۰۴ دیگر دیده نشده است. ویروس پنجم ویروس "مرس" است که در سال ۲۰۱۲ در عربستان دیده شد و از خفاش به شتر و از شتر به انسان منتقل شد و هنوز هم در عربستان وجود دارد. مرگ آوری ویروس سارس حدود ۳۰ درصد است.

به گزارش ایرنا، به دنبال شیوع کرونا در چین، دانشجویان ایرانی مقیم ووهان صبح دیروز -چهارشنبه - با یک پرواز اختصاصی و با همکاری وزارت بهداشت به کشور بازگشتند. این دانشجویان تا دو هفته در قرنطینه خواهند بود. دوره پنهان بیماری کرونا حداکثر چهار روز است و اگر یکی از این دانشجویان بیمار باشد تا شنبه مشخص می‌شود. این افراد همگی دانشجو هستند و ۱۶ نفر آنها با خانواده هستند. یک کودک نیز همراه آنان است. همراه با ۵۷ دانشجوی ایرانی و در این پرواز ۶۵ عراقی و ۲۴ سوری نیز بودند که هیچکدام وارد ایران نشدند و از فرودگاه به کشور خودشان رفتند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند