در بیانیه پایانی اولین همایش بین المللی گام دوم انقلاب تاکید شد: معامله قرن که حاصل تبانی رژیم اشغال‌گر قدس و دولت استکباری امریکا است، باعث آشکار شدن نیات پلید و پشت پرده ۷۰ ساله رژیم غاصب صهیونیستی گردیده که ان شاالله با قیام سراسری امت اسلامی روبرو شده و پیش بینی رهبر معظم انقلاب درباره نابودی این رژیم ظالم از نقشه جغرافیای جهان اسلام را کمتر از دو دهه دیگر محقق خواهد کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیة اولین همایش بین‌المللی گام دوم انقلاب؛ الگوی نظام انقلابی تمدن‌ساز

با صلوات بر محمد و آل محمد، به حول و قوة الهی، اولین همایش بین‌المللی« گام دوم انقلاب؛ الگوی نظام انقلابی تمدن‌ساز» با هدف تبیین مفاهیم اصلی بیانیه گام دوم به سرانجام خود رسید و علما، اساتید و اندیشمندان معزز، مباحث ارزشمند و عالمانة خود را در این عرصه بیان فرمودند که اینک در پایان این همایش، بیانیة ای به شرح زیر اعلان می‌گردد:

ما معتقدیم که بیانیة گام دوم انقلاب، نقشة جامع پیشرفت و اقتدار کشور است که از یک طرف نسخه جهانی شدن انقلاب اسلامی در ساحت تمدنی را ترسیم کرده  و از طرف دیگر حرکت انقلاب اسلامی در مدار تمدنی خویش، که از انسان سازی و جامعه پردازی شروع شده و به تمدن سازی می رسد، را به خوبی بیان کرده است.

براین باوریم که نظریه پردازی،گفتمان سازی اجتماعی و مطالبه گری عمومی پیرامون مفاهیم اصلی بیانیه گام دوم انقلاب، از جمله اقدامات راهبردی است که کمک بسیار مهمی به اجرایی شدن آن خواهد کرد. زیرا تا زمانی که این بیانیه به گفتمان رایج آحاد جامعه تبدیل نشود و پیرامون آن مطالبه گری عمومی شکل نگیرد، امکان تحقق عملی آن ضعیف  خواهد بود.

ما معتقدیم که  ارائه مدل و الگوی بومی مبتنی بر مبانی هویتی انقلاب اسلامی در حوزه های ساختاری، کارگزاری و سبک زندگی ایرانی – اسلامی در بخش های هفت گانه مندرج در بیانیه گام دوم، یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. چراکه بعد از انقلاب اسلامی هر کجا ساختارها، مدل ها و الگوهای حکمرانی از دل مبانی هویتی و معرفت شناختی انقلاب اسلامی برآمده و مناسب و متناسب با گفتمان انقلاب اسلامی شکل گرفته و عملیاتی شده، هم کارامدی خویش را به اثبات رسانده و هم ظرفیت تکثیر پیدا کرده و به محیط های منطقه ای و بین المللی نیز سرایت نموده و با نوعی عمق بخشی خارجی ج.ا.ا. توانسته در برابر الگوها و مدل های وارداتی و به عاریت گرفته شده از تمدن لیبرال سرمایه داری، نه تنها موفق عمل کند، بلکه آن ها را از حیز انتفاع انداخته و به شکست کشاند.

ما بر این باوریم که هر گونه تحول عظیم و حرکت به سمت بالندگی و شکوفایی ایرانی – اسلامی در راستای اهداف بیانیه گام دوم انقلاب، مستلزم تحول ساختاری با تاکید بر روز آمد شدن ساختارها، نهادها و فرآیندهای اجتماعی و تحول گفتمانی در عرصه حکمرانی اسلامی و همچنین تحول مدیریتی با تاکید بر نقش آفرینی جوانان در عرصه مدیریتی کشور می باشد.

اگربیانیه گام دوم را بعد از قانون اساسی یکی از بالاترین اسناد بالادستی جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی درنظر بگیریم که افق های آینده ما را تعیین و مشخص می کند، پیاده سازی آن در قالب سیاست ها و برنامه های اجرایی عملیاتی بسیارضروری است که این نیز مستلزم یک نگاشت نهادی با یک تقسیم کار ملی است. لذا دانشگاه ها و مراکز علمی سپاه با محوریت دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام  به‌عنوان بخشی از جامعة علمی و دانشگاهی کشور،  با تشکیل دبیرخانه دائمی بیانیه گام دوم به عنوان یک نگاه و ضرورت راهبردی، آمادة ارائة مشاورة فکری و مساعدت علمی و عملی لازم به متصدیان امر هستند.

ما برگزار کنندگان این همایش معتقدیم معامله قرن که حاصل تبانی رژیم اشغال‌گر قدس و دولت استکباری امریکا است، باعث آشکار شدن نیات پلید و پشت پرده ۷۰ ساله رژیم غاصب صهیونیستی گردیده که ان شاالله با قیام سراسری امت اسلامی روبرو شده و پیش بینی رهبر معظم انقلاب درباره نابودی این رژیم ظالم از نقشه جغرافیای جهان اسلام را کمتر از دو دهه دیگر محقق خواهد کرد.

دبیرخانه دائمی همایش، مدل سازی، الگوسازی و پیاده سازی مکتب شهید سلیمانی برای تربیت مدیران جهادی در همه حوزه های سیاسی، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی  را در دستور کار سال آینده خود قرار می دهد.

ان‌شاءالله با عنایت ویژة خداوند سبحان و با تدابیر حکیمانة امام المسلمین و همت و رادمردی امت‌ اسلامی، بیانیه صورت تحقق به خود گرفته و با فراگیری انقلاب اسلامی در جهان، پرچم پرافتخار تمدن نوین اسلامی به امامت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، در سرتاسر گیتی برافراشته گردد.           

دبیرخانه اولین همایش بین‌المللی گام دوم

چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ مصادف با ۱۰ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند