رویترز گزارش داد، پس از آنکه نتایج یک تحقیق از ترمیم غیرمنتظره بخش تولید آمریکا خبر داد و موجب تقویت ارزش دلار شد، قیمت طلا روز سه شنبه شاهد کاهش بود هرچند که نگرانی ها در مورد شیوع ویروس کرونا در چین و تبعات اقتصادی آن مانع از افت بیشتر قیمت فلز زرد شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۵۷۵ دلار و ۲۷ سنت رسید. دیروز نیز قیمت فلز زرد ۰.۹ درصد کاهش یافته بود. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۵۷۹ دلار و ۵۰ سنت رسید.

در حالی که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در چین تا پایان روز دوشنبه به ۴۲۵ نفر رسیده که ۶۴ نفر نسبت به روز قبل از آن افزایش نشان می دهد، پکن توافق کرده به کارشناسان سلامت آمریکایی اجازه دهد تا در چهارچوب تلاش های سازمان بهداشت جهانی برای مهار ویروس کرونا وارد این کشور شوند.

ارزش دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی پس از رشد ۰.۴ درصدی در جلسه قبل که بیشترین رشد در طی یک ماه گذشته بود، امروز نیز در همان سطح باقی ماند.

گزارش انستیتوی مدیریت عرضه امریکا نشان می دهد که فعالیت های تولیدی در این کشور پس از ۵ ماه کاهش در ماه ژانویه به دلیل افزایش ثبت سفارشات جدید شاهد افزایش بوده است.

ارزش سهام در بازارهای آسیا امروز وضعیتی شکننده داشت و سرمایه گذاران محتاط منتظر اقدامات محرک اقتصادی ای هستند که دولت چین ممکن است برای تقویت اقتصاد آسیب دیده خود از ویروس کرونا در دستور کار قرار دهد.

بانک مرکزی چین در حال تزریق نقدینگی به اقتصاد این کشور است و برخی از نرخ های استقراض را کاهش داده است، اما تحلیلگران احتمال می دهند اقدامات بیشتری در راه باشد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند