شهر صنعتی کاوه ساوه دارای بیش از ۶۰۰ شرکت بوده و بزرگترین شهر صنعتی کشور به‌شمار می‌رود که نزدیکی به فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) و مجاورت با آزادراه تهران - ساوه، برخورداری از مزایای مناطق ویژه اقتصادی بوده به‌طوری که شهر صنعتی کاوه در سال ۱۳۹۰ به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شد.

دسترسی به خطوط راه‌آهن سراسری و برخورداری از تأسیسات زیربنایی مناسب به یک قطب بزرگ صنعتی بین‌المللی تبدیل شده‌ و به‌علاوه برترین واحدهای برنامه‌ریزی تولید کشور در این شهر واقع شده‌اند و شرکت‌ها از نیروهای کار با تجربه کاری مناسب بهره گرفته‌اند.

قرارگیری و تمرکز واحدهای تولیدی بزرگ و کوچک در شهر صنعتی کاوه و استراتژیک بودن موقعیت جغرافیایی آن به جهت نزدیکی به شهر تهران و قرار گرفتن در مسیرهای مواصلاتی اصلی سبب شده تا چهره شهر نسبت به دیگر شهرک‌های صنعتی تغییر کرده و جریان فعالیت و زندگی در آن جاری باشد.

کشف و ضبط ۱۷۱ تن سوخت قاچاق در گمرک کاوه

مدیرگمرک شهر صنعتی کاوه ساوه با اشاره به کشف محموله بزرگ قاچاق سوخت در این مجموعه گمرکی گفت: با هوشیاری و دقت کارکنان گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه از خروج قاچاق یک محموله سوخت (نفت سفید)  به وزن ۱۷۱ تن جلوگیری به‌عمل آمد.

فرامرز امیدی افزود: با توجه به اینکه این گمرک، هاب سوخت جهت صادرات فرآورده‌ها و مشتقات نفتی است، فعالان اقتصادی استان و استان‌های هم‌جوار با توجه به امکانات و شرایط این گمرک اقدام به صدور کالای خود در این گمرک می‌کنند، 

وی ادامه داد: گمرک منطقه ویژه کاوه در این راستا تمهیدات و اقدامات کنترلی بیشتر و استفاده بهینه از قابلیت‌های سامانه جامع امور گمرکی در پایش و رصد حوزه فعالیت صاحبان کارت‌های بازرگانی اتخاذ کرده است.

سوخت قاچاق به‌جای بشکه‌های حاول حلال ۴۰۲ اظهاری به گمرک

مدیرگمرک شهر صنعتی کاوه ساوه خاطرنشان کرد: این مجموعه گمرکی در نهایت موفق شد محموله بزرگ قاچاق سوخت را که صاحب کالای آن قصد داشت بیش از ۱۱۲ تن نفت سفید را تحت مقدار ۱۷۱ تن بشکه های حاوی حلال ۴۰۲ اظهار شده خارج و از مرزهای شرقی کشور قاچاق کند کشف و ضبط کرد.

امیدی عنوان کرد: با تمهیدات انجام گرفته در این گمرک، ضمن توقیف کالا پرونده مربوطه به همراه اعلام جرم را جهت سیر مراحل قانونی توسط گمرکات استان به مراجع رسیدگی کننده ارسال شد.

وی اضافه کرد: براساس اعلام نظر کارشناسان این گمرک ارزش محموله قاچاق بدون جریمه مبلغ ۶ میلیارد و ۹۶۰ میلیون و ۷۴۰ هزار ریال بوده که در نهایت توسط کارکنان و مسئولان گمرک در شهرصنعتی کاوه ساوه کشف و ضبط شد.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند