به گزارش خبرگزاری رویترز، دفتر بنیامین نتانیاهو اعلام کرده که وی قرار است در جریان سفر به مسکو، به پوتین اطلاعاتی در مورد طرح معامله قرن دهد.

آمریکا بدون اطلاع روسیه،‌ طرح یکجانبه خود موسوم به معامله قرن را تهیه کرده است،‌ از این رو سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه ضمن انتقاد از این طرح،  خواستار مشارکت سازمان ملل، آمریکا، اتحادیه اروپا، روسیه و طرف های درگیر در خاورمیانه برای پایان دادن به بحران خاورمیانه شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قرار است امروز (سه شنبه) در جلسه ای با حضور رهبران جمهوریخواه و یهودی از طرح به اصطلاح صلح خود بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها موسوم به معامله قرن رونمایی و برای اولین بار یک نقشه را با تعیین مرزهای فلسطین منتشر کند.

طرح معامله قرن، شامل انضمام کامل قدس و شهرک‌های موجود در کرانه باختری به رژیم صهیونیستی و نادیده گرفتن حق بازگشت آوارگان فلسطینی است.

تمامی رهبران فلسطینی مخصوصا محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین مخالفت شدید خود را با طرح معامله قرن ترامپ را اعلام کرده اند.

در این میان،‌ رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که نتانیاهو در جریان سفر به مسکو قرار است «نعما ایساچار» (Naama Issachar) شهروند اسرائیلی – آمریکایی زندانی در روسیه را به سرزمین های اشغالی بازگرداند. ایساچار مربی یوگاست که به جرم قاچاق مواد مخدر، در روسیه زندانی شده و به تازگی مسکو وی را مورد عفو قرار داده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند