ترامپ در توئیت های خود نوشت: من هرگز به جان بولتون نگفتم کمک ها به اوکراین در ارتباط با تحقیقات درخصوص دموکرات ها و از جلمه بایدن است، در حقیقت، وی تا زمانی که کارش به پایان برسد هرگز دراین باره شکایتی نداشت، اگر بولتون این را گفته تنها به این خاطر است که کتابش به فروش رود.  

ترامپ نوشت : متن کامل مکالمات با رئیس جمهوری «زلنسکی» (رئیس جمهوری اوکراین) تمامی آنچه که لازم است را تایید می کند، علاوه بر این رئیس جمهوری و وزیرخارجه اوکراین گفته بودند که که فشار و مشکلی وجود نداشته، درهمین حال من با رئیس جمهوری زلنسکی در سازمان ملل متحد ملاقات داشتم.

رئیس جمهوری آمریکا نوشت: آزاد کردن کمک نظامی به اوکراین بدون پیش شرط و طبق برنامه زمانبندی انجام شد، من همچنین به اوکراینی ها اجازه  خرید موشک های ضد تانک "جاولین" (Javelin) را دادم، دولت من کارهایی بیش از دولت های قبل انجام داده است.

در بحبوحه استیضاح رئیس جمهوری آمریکا در مجلس سنا، روزنامه نیویورک‌تایمز بامداد روز دوشنبه (۷ بهمن ماه)  به بخش‌هایی از کتاب منتشر نشده مشاور پیشین امنیت ملی ترامپ دست یافته که ثابت می‌کند رییس جمهوری آمریکا کمک نظامی به اوکراین را به تحقیقات علیه رقیب خود مشروط کرده است.

شبکه خبری سی  ان ان نیز امروز (۷ بهمن ماه) در خبر فوری گزارش داد: پس از انتشار خبر نیویورک تایمز دموکرات ها باردیگر خواهان شهادت دادن بولتون در جلسه دادگاه ترامپ شدند.

این درحالی است که در نخستین روز برگزاری جلسه استیضاح ترامپ، جمهوریخواهان در مجلس سنا و در یک رای گیری حزبی یازده بار  الحاقیه دموکرات ها برای احضار بولتون برای دادن شهادت را رد کردند.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند