«مقتدی الصدر» رهبر جریان الصدر عراق از معترضان خواست از بستن راه‌ها در اعتراض‌های خود اجتناب کنند.

به نوشته پایگاه خبری «بغداد الیوم» ، صدر شامگاه یکشنبه در بیانیه‌ای ۱۲ توصیه به معترضان کرد. او پیشتر بعد از حوادث روز جمعه گذشته اعلام کرده بود که دیگر چه به نفع و چه به ضرر معترضان دخالت‌ نخواهد کرد.

رهبر جریان الصدر در این بیانیه اصلاحات مورد نظر مردم را امری گزیر ناپذیر دانست و گفت که تمام هم و غم این روزهای او، وجهه «انقلابیون» است و فساد موجود در عراق با فساد مانند آن ریشه کن دفع نمی‌شود.

رهبر ائتلاف سائرون عراق از معترضان خواست همچنان به تظاهرات مسالمت‌آمیز خود ادامه دهند و کسانی را که به دنبال تخریب وجه تظاهرات هستند، علناً و فوراً طرد کنند، چرا که باقی‌ماندن این افراد در بین معترضان به وجه آن‌ها آسیب می‌زند.

مقتدی صدر از معترضان همچنین خواست از تخریب اموال عمومی و خصوصی و ضرر رساندن به آن‌ها و بستن‌ راه‌ها خودداری کنند، چرا که به گفته وی این کار به نفع مصالح عمومی نبوده و این کارها تنها «کمی» به فاسدان ضرر می‌رساند.

او توصیه کرد از مدارس در عراق به ویژه در الناصریه به حالت عادی برگشته و از به تعطیلی کشاندن مدارس اجتناب شود. صدر از معترضان عراقی خواست «صراحتاً  و سریعاً» از اشغالگران اعلام برائت کنند تا این پیام ارسال شود که «انقلاب ما صرفاً عراقی است و از بین مدیریت نمی‌شود».

مقتدی صدر همچنین توصیه کرد که دشمنی با همسایگان به آن شکلی که دیده می‌شود،غیر قابل قبول است و این گونه دشمنی‌ها به نفع عراق نبوده و نیست و آنچه که این کشور بدان نیاز دارد این است که با یک اقدام سیاسی شفاف با این کشورها رفتار شود به گونه‌ای که استقلال و حاکمیت عراق محفوظ بماند.

او از نفوذ برخی از طرف‌های سیاسی «فاسد» به درون تحصن‌ها در عراق هشدار داد و گفت که باید جلوی این نفوذ و سوء استفاده گرفته شود.

مقتدی صدر در پایان گفت:‌ «انقلاب گام خوبی در مسیر اصلاحات برداشته است و فقط این مانده است که رئیس جمهور در اسرع وقت، شخصیت غیرجنجالی را برای نخست‌وزیری معرفی و مکلف کند تا نقشه‌های خارجی خبیث ناکام بماند».

صدر گفت در تظاهرات چه به نفع او شعار بدهند و چه بر علیه او، برای او فرقی نمی‌کند آنچه باعث ناراحتی او می‌شود اقدام برخی از معترضان در ایجاد اختلافات در بین آن‌ها است.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند