هادی رضایی در نشست خبری که امروز در محل کمیته ملی پارالمپیک برگزار شد، اظهار داشت: در آذر ۹۷ ستاد بازی‌ها پس از مجمع کمیته پارالمپیک سیاستی را پیش‌بینی کرد و آن را برای اظهارنظر به فدراسیون‌های مربوطه فرستاد. یک زمان یک ماهه دادیم و مسئولان فدراسیون‌های مربوطه آمدند و سیاست اصلی تدوین شد و در ۲۳ آذر ۹۷ صورتجلسه سیاست کمیته برای توکیو امضا شد. بعد از آن در اسفند همین سیاست در سایت کمیته پارالمپیک قرار داده شد.

وی افزود: ما همه روند مربوطه را به دقت انجام دادیم و همه فدراسیون‌ها در جریان کامل سیاست اعزام به پارالمپیک توکیو بودند. از آن تاریخ به بعد هر دو ماه یکبار شانس‌های مدال را پیش‌بینی کردیم.

دبیراجرایی کمیته ملی پارالمپیک ادامه داد: ما سیاست خود را از قبل تدوین و مشخص کردیم و این رویه در همه اعزام‌ها وجود دارد. سیاست ما این بوده که در سال‌های ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ نتایج همه حریفان را بررسی کنیم. البته اخیرا نتایج ۲۰۱۷ را حذف کرده و دو سال دیگر را ملاک قرار داده‌ایم.

رضایی گفت: همه سیاست ما به تایید روسای فدراسیون‌ها رسیده است. وقتی شخص رئیس فدراسیون این سیاست را امضا کرده، نباید گله داشته باشد.

وی عنوان کرد: برخی می‌گویند سیاست پارالمپیک شتابزده است، اما اینگونه نیست. دلیل اینکه هر سهمیه را اعزام نمی‌کنیم و این اعزام مشروط است، بحث پول نیست. ما همه اردوها و حقوق‌ها و ... را پرداخت کرده‌ایم و مشکلی از این بابت نداریم. ما منکر تلاش برای کسب سهمیه نمی‌شویم، اما سیاست ما مشخص است. برخی گفتند سیاست ما اشتباه است، اما هفته قبل همین سیاست در هیئت اجرایی کمیته ملی پارالمپیک مجدداً تایید شد. ما تاکنون ۳۹ سهمیه گرفته‌ایم و کاروان نیز هفتاد نفره است. ما همین مدال را با این سهمیه می‌گیریم و حتی اگر تعداد افراد اعزامی بیشتر شود، باز هم همین تعداد مدال کسب خواهد شد.

رضایی گفت: نیاز باشد، بازهم اعضای هیئت اجرایی را دور هم جمع می‌کنیم تا اگر تصمیم گرفتند، یک کاروان کمی به توکیو اعزام کنیم. اگر از بالا به من دستور بدهند و مسئولیت کاروان را بر عهده بگیرند، هرچقدر خواستند، اعزام کنند. ما برای تک تک ورزشکاران و رقبایشان نمودار داریم و همه چیز واضح و روشن است.

وی درباره تیراندازی با کمان که شانس کسب طلا در توکیو صفر در نظر گرفته شده و اینکه آیا این پیش‌بینی به دلیل برخی اتفاقات میان فدراسیون و کمیته پارالمپیک است؟ گفت: هیچ کشمکشی با فدراسیون نداریم و براساس آیین‌نامه عمل می‌کنیم که خود فدراسیون ها هم در آن دخیل هستند. نزدیک به ۲۰۰ روز باقی مانده و این جداول پیش‌بینی دوباره تغییر خواهد کرد. در اردوی کیش ماساژور، روانشناس و ... را به طور کامل انجام دادیم و چیزی را به قضا و قدر نسپردیم. وقتی برگزاری اردو با هماهنگی فدراسیون به ما واگذار شد، همه کارهای لازم را انجام دادیم.  

رضایی در واکنش به این موضوع که ورزشکاران پارالمپیکی خودشان را با ورزشکاران المپیکی مقایسه می‌کنند و انتظار اعزام در صورت کسب سهمیه را دارند، عنوان کرد: این مقایسه درست نیست و هر ارگان سیاست خود را دارد. سیاست ما این است و سیاست کمیته المپیک هم مشخص است. هر ارگان هم جوابگوی اقدامات خودش خواهد بود.

وی در واکنش به این مسئله که برخی ملی‌پوشان بسکتبال با ویلچر گفته‌اند در صورت عدم اعزام به پارالمپیک مهاجرت خواهند کرد، گفت: آیا باید صد و ده نفر را اعزام کنیم، فقط به این دلیل که دو نفر تهدید می‌کنند؟ ما هیچکسی را با تهدید، اعزام نمی‌کنیم. سیاست اعزام به پارالمپیک ۱۴ ماه قبل گذاشته شده و چیز جدیدی نیست.

وی گفت: اگر همه را اعزام کنیم و در توکیو آخر شوند، آیا قول می‌دهید که پس از آن انتقاد نکنید؟

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک خاطرنشان کرد: تاکنون ۶۱ درصد بودجه را گرفته‌ایم و تلاش داشتیم با برنامه هزینه کنیم و جلو برویم. برنامه و سیاست ما همان اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک است و براساس آن به جلو حرکت می‌کنیم.

رضایی تصریح کرد: ما مشابه این سیاست را در جاکارتا داشتیم و همه از نتیجه نهایی راضی و خوشحال بودند. ما می‌توانیم سیاست فعلی را لغو و بدون برنامه شویم و آن وقت هرکسی که سهمیه بیاورد، اعزام می‌کنیم. آن وقت دیگر به ما اتهامی زده نمی‌شود. باور کنید در هیئت اجرایی کسانی حضور دارند که بارها به پارالمپیک رفته‌اند و از مسائل باخبر هستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پاسخ نامه مربوط به دریافت بودجه برای پارالمپیک توکیو داده شده است؟ گفت: تا الان هیچ اتفاقی نیفتاده است.

وی تاکید کرد: همه روسای فدراسیون‌ها و مسئولان مربوطه از سیاست اعزام به پارالمپیک توکیو مطلع بوده‌اند. یا باید نگرش خود را از مدال‌آوری خارج کرده و به نگرش حضور در پارالمپیک تبدیل کنیم، یا روی سیاست فعلی حرکت کنیم.

رضایی در پایان عنوان کرد: من مجری سیاست کمیته پارالمپیک هستم و اگر این سیاست تغییر کند، باز هم اجرا خواهم کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند