به گزارش خبرگزاری آناتولی،‌ حامی آکسوی سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در واکنش به اقدام رژیم صهیونیستی در صدور حکم اخیر علیه خطیب مسجدالاقصی تاکید کرد: منع ورود شیخ صبری به مسجد الاقصی یکی از جدیدترین نمونه های سیاست سرکوب و ظلم و وحشت آفرینی اسرائیلی ها به شمار می رود که بیش از نیم قرن است فلسطین را اشغال کرده اند.

 رژیم صهیونیستی روز شنبه در راستای اقدامات ضد فلسطینی خود و برای دومین بار، حکم ممنوعیت ورود چهار ماهه شیخ عکرمه صبری خطیب مسجدالاقصی را به این مسجد صادر کرد.

آکسوی ضمن اینکه این تصمیم را خودسرانه خواند، آن را دخالت در امور اماکن مقدس و هیات زیر نظر آن توصیف کرد.

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه تاکید کرد: این اقدام در چارچوب تلاش اسرائیل برای تغییر وضع قانونی قدس صورت می گیرد. این اقدامات فاشیستی که حتی در نظام های دیکتاتوری هم دیده نمی شود، چهره واقعی رژیم اسرائیل را به روشنی نشان می دهد.

آکسوی خواستار دفاع از حقوق مشروع ملت فلسطین در برابر موضع و اقدامات غیرمسئولانه اسرائیل شد و از جامعه بین الملل خواست تلاش خود را برای لغو حکم صادره علیه صبری به کار بگیرد. 

جبهه «عمل اسلامی» لبنان نیز در بیانه ای، صدور حکم علیه خطیب مسجدالاقصی را تصمیمی ظالمانه و خصمانه توصیف و اعلام کرد این حکم نشان دهنده خوی وحشیانه و عقب ماندگی مسئولان صهیونیستی است که هیچ بهایی برای ارزش های دینی و انسانی قائل نیستند و شدیدترین شکنجه های روحی و جسمی را در حق مردم فلسطین اعمال می کنند.

جبهه عمل اسلامی همچنین موضع شجاعانه و جسورانه شیخ صبری در رویارویی با اشغالگران و ورودش در روز جمعه به مسجد الاقصی بر دوش نمازگزاران را ستود و تاکید کرد خطیب مسجد الاقصی با وجود همه موانع و محدودیت ها و تجاوزهای صهیونیست ها وارد مسجد شد تا نماز را اقامه کند و نشان دهد که اراده فلسطینی ها قوی تر از هر چیز است و آنها پیروز میدان هستند. همچنین مقاومت تنها پاسخ برای بازپس گیری همه حقوق از دست رفته و زمین و مقدسات است.

مقامات رژیم صهیونیستی صبح شنبه به خطیب مسجدالاقصی اطلاع دادند که وی به مدت چهار ماه اجازه ورود به مسجدالاقصی را نخواهد داشت.

پلیس اسرائیل یکشنبه گذشته نیز با صدور حکمی مشابه ورود شیخ صبری به مسجدالاقصی را به مدت یک هفته منع کرده بود.

اما خطیب مسجدالاقصی روز جمعه (دیروز) با شکستن این تحریم روی دوش نمازگزاران وارد مسجد شد و نماز جمعه را اقامه کرد.   

رژیم اشغالگر قدس طی سال های اخیر بارها شیخ صبری را از ورود به مسجدالاقصی منع کرده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند