محمدرضا مهاجری در نشست خبری پیش از دیدار شاگردانش مقابل تیم فوتبال پیکان اظهار داشت: به لحاظ تقویم این اولین بازی دور برگشت است و از فردا تنور لیگ داغ می‌شود. امیدوارم بتوانیم دوباره هواداران را به ورزشگاه بکشیم. تغیراتی در باشگاه رخ داد و الان حدادیان به تنهایی بار باشگاه را به دوش می‌کشد و برنامه‌های خوبی برای این تیم دارد.

وی در ادامه افزود: یک خبر خوب دیگر هم این است که قرار است چمن ورزشگاه وطنی تغییر کند و با تمهیداتی که اندیشیده شده است، چمن طبیعی در این ورزشگاه نصب شود. شاید خیلی از تیم‌ها به خاطر چمن مصنوعی در ورزشگاه وطنی اذیت شدند و این موضوع هم برای خودمان هم آزاردهنده بود. جا دارد از استاندار مازندران هم تشکر کنم که قول داد این کار انجام شود. در هر صورت ما برای نیم‌فصل دوم چند بازیکن خودمان را ناخواسته از دست دادیم که هنوز تکلیف نهایی آنها مشخص نشده است. البته چند بازیکن دیگر را هم جذب کردیم تا جای خالی این بازیکنان را پرکنیم. یک اردوی خوب هم در نیم فصل در بندرعباس برگزار کردیم. برای بازی فردا با پیکان میری و جعفری را در اختیار نداریم اما امیدواریم شروع خوبی در نیم فصل دوم داشته باشیم و با تمرکز لازم بتوانیم 3 امتیاز بازی را به دست بیاوریم.

سرمربی تیم فوتبال نساجی در خصوص جدایی برخی از بازیکنان این تیم  و مشکلات مالی در نیم فصل تصریح کرد: من به طور کلی به این موضوع اشاره کردم. درباره ریز این مسائل مالک باشگاه صحبت کند بهتر است.به لحاظ مالی هم قدم‌های خوبی برای تیم برداشته شده است. رضا حدادیان (مالک باشگاه نساجی) روز گذشته سر تمرین آمد و با او صحبت کردیم. قرار است تا چند روز دیگر پرداختی خوبی داشته باشیم. به طور کلی الان دغدغه‌ای مانند گذشته به لحاظ مالی نداریم.

مهاجری در پاسخ به این پرسش که چه زمانی ورزشگاه وطنی تغییر خواهد کرد گفت: این موضوع روز گذشته تصمیم‌گیری شده است اما فکر می‌کنم باید سریع‌تر اقدام شود. به نظرم این فصل باید تمام شود و بعد بلافاصله کار تعویض چمن صورت گیرد.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا به نظر او عجیب نیست در منطقه شمال ایران که سرسبز است چمن مصنوعی در ورزشگاه‌ها نصب شده باشد گفت: این موضوع برای خود من هم عجیب بود. اما این اتفاق فقط برای مازندران نیست و در تمام شهرهای شمال کشور این اتفاق دیده می‌شود. شما وقتی به رشت بروید دو ورزشگاه و یک چمن مصنوعی دارد. فکر می‌کنم نگهداری چمن طبیعی به لحاظ آب و هوایی که شمال کشور دارد کمی سخت است اما ما باید در موضوع نگهداری چمن هم پیشرفت کنیم. در این زمینه علم‌های جدیدی در دنیا آمده است. شما اروپا را نگاه کنید بارش این قاره خیلی بیشتر از شمال کشور ماست اما تمام ورزشگاه‌های آن چمن طبیعی دارند و هر دو الی روز هم روی این زمین بازی می‌کنند. همانطور که گفتم ما باید در شیوه نگهداری از چمن‌هایمان هم پیشرفت کنیم.

سرمربی تیم نساجی در مورد اینکه به نظرش تیم نساجی در پایان فصل چه جایگاهی را به دست خواهد آورد گفت: تلاش می‌کنیم در نیم فصل دوم به لحاظ نتیجه‌گیری تیم بهتری شویم. بارها گفتم فوتبالی که ما بازی کردیم در نیم فصل اول هم قابل دفاع بود. اما به لحاظ نتیجه‌گیری خیلی خوب نبودیم. چند بازیکن را در تعطیلا تنیم فصل از دست دادیم و درمقابل روح‌الله باقری و حامد بحیرایی را جذب کردیم اما زمان می‌برد تا این بازیکنان با هم هماهنگ شوند. فکر می‌کنم اگر بازیکنان ما با هم هماهنگ شوند تیم خوبی شویم. البته نیاز به حمایت هواداران هم داریم تا مثل همیشه به ورزشگاه بیایند و از تیم خود حمایت کنند.

مهاجری درخصوص اتفاقات اخیر و بحث میزبانی نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا و اینکه آیا به نظرش در مذاکرات رخ داده عزت ملی ایرانیان حفظ شده است یا خیر، تصریح کرد: سوال سختی پرسیدید چون من در جایگاهی نیستم که صحبت کنم. اما به طور کلی بگویم کناره‌گیری چیزی را حل نمی‌کند فقط صورت مسئله را پاک می‌کنیم. ما باید برویم و از حقمان دفاع کنیم. سهمیه ما در آسیا 2 بعلاوه 2 است این یعنی فوتبال ما ظرفیت لازم را دارد. ما باید برای جایگاهمان تلاش کنیم. باید آنقدر قوی باشیم که با لابی و مذاکره مشکلات را حل کنیم. شما نگاه کنید در کشور اورکراین هم یک هواپیما سقوط کرد آیا یوفا این کشور را محروم کرد؟ به نظرم ما باید در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنیم و از حقمان دفاع کنیم. من درباره شهر مشهد که سال‌ها در آن حضور داشتم صحبت می‌کنم. این شهر بعد از سال‌ها صاحب نماینده در آسیا شده است چرا باید از حضور در این مسابقات محروم شود؟ کشور ما امن است چرا باید محروم شویم؟ همه ما از اتفاقی که برای هواپیما رخ داده ناراحتیم و واقعا ضایعه دردناکی بود اما همه ما باید قبول کنیم که این یک اتفاق بود. در کشورهای دیگر دنیا هم خیلی از این اتفاقات می‌افتد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه به نظرش آیا افرادی که به عنوان نماینده ایران در کمیته‌های مختلف AFC حضور دارند می‌توانند از حق فوتبال کشور دفاع کنند یا اینکه فقط به فکر میز و صندلی خود هستند بیان کرد: اگر به این مسائل ورود کنیم خیلی بحث‌ها گسترده خواهد شد. به نظرم اولین چیز صداقت است. بالاخره اگر هر کسی بخواهد از آب رد بشود پایش خیس می‌شود من هم به عنوان یک مربی وقتی روی نیمکت می‌نشینم چالش‌هایی دارم کار مدیریت هم به همین شکل است به نظرم یک مدیر باید تمام تلاش خود را انجام دهد و حتی تا به سرحد به خطر افتادن میز و صندلی خود هم باید تلاش کند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند