اسپوتنیک گزارش داد، سخنگوی ارتش موسوم به ملی لیبی در بیانیه‌ای مدعی شد نیرو‌های تحت امر ژنرال خلیفه حفتر یک پهپاد ترکیه‌ای را پس از بلند شدن از پایگاه هوایی معیتیقه در طرابلس، پایتخت این کشور سرنگون کردند.

سخنگوی نیروهای حفتر در فیس‌بوک مدعی شد: «نیرو‌های دفاع هوایی فرماندهی کل نیرو‌های مسلح عربی لیبی یک فروند هواپیمای بدون سرنشین ترکیه را پس از برخاستن از پایگاه هوایی معیتیقه سرنگون کردند.»

سخنگوی ارتش ملی شرق لیبی افزود: «این پهپاد می‌خواست به موضع یگان‌های نظامی در طرابلس حمله کند.»

کنفرانس برلین روز یکشنبه گذشته (۲۹ دی ماه) در غیاب طرف‌های اصلی بحران لیبی برگزار شد و شرکت‌کنندگان به توافقاتی برای حل بحران دست پیدا کردند.

کنفرانس برلین درباره بحران لیبی در غیاب فائز السراج، نخست‌وزیر دولت وفاق ملی لیبی و خلیفه حفتر، ژنرال بازنشسته لیبیایی و با حضور روسای جمهور شماری از کشور‌ها و نیز روسای برخی سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای برگزار شد.

از زمان سرنگونی معمر قذافی در سال ۲۰۱۱ در لیبی دو قدرت پدید آمده است. دولت وفاق ملی که در طرابلس، پایتخت این کشور مستقر است و از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته می‌شود و مورد حمایت ترکیه است و دیگری نیرو‌های خلیفه حفتر که در شرق این کشور مستقر هستند و از سوی روسیه، عربستان، امارات و مصر حمایت می‌شوند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند