ترامپ با دو ماده استیضاح روبرو است که ادعا می کنند که وی برای مداخله در انتخابات سال ۲۰۲۰ دست به "جرایم سنگین و تخلفات" زده است.

به نظر می رسد حداقل هشت نفر از سناتورها قانون را نقض کرده اند و در جریان استیضاح رئیس جمهور با اپل واچ حاضر شده اند. این در حالی است که طبق دستورالعملی که قبل از شروع محاکمه به سناتورها داده شده است ، به هیچ وجه حق استفاده از هیچ نوع لوازم الکترونیک در اتاق را ندارند. در قوانین آمده است: "استفاده از تلفن یا دستگاه های الکترونیکی در اتاق مجاز نخواهد بود. همه لوازم الکترونیکی باید پیش از ورود به اتاق ضبط شوند.

سناتور جان کورین ، یکی از سناتورهایی که گفته می شود در طول محاکمه اپل واچ استفاده کرده است. سناتورهای  دیگری مثل مایک لی ، جان تون ، جری موران ، جان باراسو ، تیم اسکات ، مایکل بنت و پتی موری با ساعتهای هوشمند مشاهده شده اند. آنها همچنین عکسی را منتشر کردند که نشانگر یک اپل واچ در مچ دست لی است. بنا بر گزارش ها ، معاون سناتور میچ مک کانل نیز با اپل واچ مشاهده شد.

اپل واچ و سایر ساعتهای هوشمند می توانند عملکردهای بسیاری از تلفن های هوشمند مانند نوشتن متن ، بارگیری برنامه ها و برقراری تماس تلفنی را انجام دهند. سناتورها حتی می توانند از ساعتهای خود توییت ارسال کنند. هنوز مشخص نشده این تخطی از قانون چه مجازاتی خواهد داشت.

 

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند