با پیشنهاد افشین پیروانی و موافقت محمدحسن انصاری‌فرد پیرهن شماره ۷ پرسپولیس به احترام علی پروین، اسطوره این باشگاه برای همیشه بایگانی شد و دیگر در اختیار بازیکنی قرار نخواهد گرفت. به همین بهانه بد ندیدیم دقایقی با خود علی پروین تماس بگیریم. مصاحبه ما با اسطوره باشگاه پرسپولیس را با همان ادبیات و لهجه دوست‌داشتنی خاص خودش بخوانید که خواندنی‌تر است.

سلام، علی‌آقا چه خبر؟ کم‌پیدا شدین!

بد نیستیم، خدا رو شکر. چه برفی بعد مدتا اومده و خیلی خوب شد. هوای تهرون دیگه واقعاً آلوده شده بود و حالا یه مقدار همه می‌تونن نفس بکشن.

خیلیا هم برف‌گیر شدن.

بله، اما برف و بارون نعمت خداس و باس شکر کرد.

میدونین واسه چی مزاحمتون شدیم؟

شما مراحم هستین. جونم در خدمتم.

علی‌آقا خبر دارین که پیرهن شماره ۷ شما واسه همیشه بایگانی شد؟

آره، چی بگم والله؟

مث اینکه افشین پیروانی پیشنهاد داده و محمدحسن انصاری‌فرد هم موافقت کرده. نظری ندارین؟

از هر دو تاشون ممنونم ولی چی بگم؟

ما فکر کردیم اگه این خبر رو بشنوین خوشحال میشین؟

محمدحسن و افشین دو تا از شاگردای خوب ما بودن و به خودم هم گفتن ولی واسه علی پروین خیلی مهم نیس که بخوان حالا پیرهن ما رو بایگانی کنن یا نه، فقط من میگم کسی شماره ۷ رو بپوشه که بتونه آبروداری کنه!

به نظر می‌رسه شما هنوز هم بابت دادن پیرهن شماره ۷ پرسپولیس به جونیور براندائو ناراحت و دل‌خور هستین؟

داستانش یه کم طولانیه!

لطفاً خودتون بگین.

راسیتش اون روزی که این برزیلیه (جونیور) اومد ایران از باشگاه پرسپولیس آقایون زنگ زدن و گفتن بازیکن تاپی هستش.

جداً؟!

بله، به ما گفتن فوتبالیسته و می‌خواد شماره ۷ رو بپوشه!

جواب شما چی بود؟

گفتم مبارکش باشه! ارث پدری من که نبوده! ولی...

ولی چی؟

بایگانی نمی‌خواد، اما به هرحال باس به کسی می‌دادن که آبروداری کنه. طفلکی این برزیلیه که اصلاً فوتبالیست نبود. آخرش هم که جوابش کردن و رفت.

منظورتون اینه که مشکلی با دادن پیرهن شماره ۷ به کسی ندارین و فقط میگین به امثال جونیور ندن.

درسته! من میگم به جونیورها ندن و به یکی بدن که یه بغل پا بتونه بزنه!

البته زمان مدیریت طاهری هم قرار بود پیرهن شما بایگانی بشه و مصاحبه‌هایی هم انجام شد ولی وقتی سروش رفیعی به پرسپولیس اومد شماره ۷ رو به اون دادن. ممکنه این اتفاق دوباره بیفته؟

من همون موقع هم گفتم به هر کی می‌خوان بدن و مبارک باشه. الانشم میگم هیچ مشکلی ندارم و میگم به یکی بدن که آبروداری کنه و دل هوادارا رو شاد کنه.

بسیار خب، علی‌آقا شما از حضوریحیی گل‌محمدی در پرسپولیس حمایت کردین و ایشون هم البته قبلش برای مربیگری توی این تیم از شما رخصت گرفت. الان پرسپولیس کادری داره که همه پرسپولیسی‌ان و همه هم شاگرد شما. از انصاری‌فرد مدیرعامل بگیرین تا پیروانی، گل‌محمدی، باقری، مطهری، فنایی و...

یحیی از شاگردای خوب ماس. بقیه هم همین‌طور و خوشحالم که همه پرسپولیسیا دور هم جمع شدن. ان‌شاالله که موفق هم بشن.

راستی خبر دارین که کنفدراسیون فوتبال آسیا ما رو تهدید کرده و حتی کمیته مسابقاتشون هم گفته بازیامون باید توی کشور بی‌طرف انجام بشه؟

من یکی سردرنمیارم چرا باس چنین تصمیمی بگیرن؟ ایران امن‌ترین کشور منطقه‌اس. من فکر می‌کنم این کشورای عربی و رئیس رؤسای فوتبال آسیا که عرب هستن از فوتبال ما می‌ترسن و این نقشه رو کشیدن.

بیشتر به نظر می‌رسه یه تصمیم سیاسی باشه که پشتش عربستانه.

بله درسته، اصلاً بازی با تیمای عربستانی توی عمان و کشورای بی‌طرف هم مسخره بود. یعنی چی؟ ما میزبان بازیای عراق و سوریه بودیم اونم زمان جنگ اینا یا دوره جنگ خودمون هم میزبان بودیم. حالا چی شده که میخوان ما رو محروم کنن؟

البته مدیران تیمای ما هم اعلام کردن که یا توی ایران میزبان میشن یا بازیای لیگ قهرمان آسیا رو تحریم میکنن.

دم همه‌شون گرم! باس تحریم کنن. من می‌دونم همه اینا نقشه این کشورای عربی هستش. یا توی ایران بازی کنیم یا بکشیم کنار، خلاص!

رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا شیخ‌سلمان بحرینیه.

همین میشه دیگه! وقتی یه بحرینی همه‌کاره فوتبال آسیا میشه همین میشه دیگه! ولی ما اصلاً نباس کوتاه بیایم و زیر بار بریم. به نظرم اصلاً نباس توی این بازیا شرکت کنیم، چون این‌جوری عزت و آبرومون بیشتر حفظ میشه. من فقط دلم واسه هوادارای پرسپولیس و استقلال و بقیه می‌سوزه که این تصمیم مسخره اونا رو از دیدن بازی تیم محبوبشون محروم می‌کنه...

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند