ابراهیم شکوری درباره نامه اخیر AFC برای حق میزبانی تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: قرار بود مرحله اول پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا فردا (سه‌شنبه) برگزار شود که برگزار نخواهد شد. اگر قرار باشد این مرحله برگزار شود، تاریخ جدید آن پنجم بهمن‌ ماه خواهد بود که باید در کشور خودمان میزبان باشیم. همه روی این مسئله تأکید کرده‌اند.

وی افزود: ما نظر باشگاه‌ها را به AFC اعلام کرده‌ایم و منتظر پاسخ آنها هستیم. مطمئناً AFC نیز سریع پاسخ خواهد داد و امیدوارم یک تصمیم ورزشی بگیرند، چون بارها میزبان مسابقات ورزشی و فوتبالی بوده‌ایم و مورد تمجید فیفا و AFC قرار گرفته‌ایم. در شش هفت ماه گذشته چندین میزبانی از جمله مسابقات فوتسال در شهرهای تبریز و ارومیه را پشت سر گذاشته و بارها مورد تمجید شخص دبیرکل فدراسیون آسیا قرار گرفته‌ایم، بنابراین امیدوارم یک تصمیم ورزشی خوب اتخاذ شود تا فوتبال آسیا از حضور هواداران ایرانی محروم نشود.

سرپرست دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره سرمربیگری علی دایی در تیم ملی فوتبال گفت: امروز درگیر باشگاه‌ها بودیم. در اینکه دایی اسطوره کشور ماست و در دنیا فوتبال ما را با او می‌شناسند، شکی نیست. تمام مربیان در حال حاضر تیم دارند و طبیعی است دایی جزو گزینه‌های تیم ملی باشد. از هواداران فوتبال می‌خواهم که در این برهه به ما کمک کنند.

شکوری در واکنش به این سؤال که آیا ممکن است محرومیت از میزبانی باشگاه‌های ایرانی به تیم ملی نیز کشیده شود، گفت: از خارج از کشور خیلی به ما فشار وارد می‌شود که شاید به خاطر تیم ملی باشد. باشگاه‌های ما امروز درخواست جلسه فوری را با رئیس AFC کرده‌اند تا مشکلات برطرف شود. برای انتخاب سرمربی تیم ملی نیز سعی خواهیم کرد در اولین فرصت سرمربی جدید را معرفی کنیم. قطعاً انتخاب سرمربی به ماه آینده کشیده نمی‌شود.

وی درباره اینکه آیا گزینه خارجی نیز مدنظر تیم ملی فوتبال قرار دارد یا نه، تصریح کرد: گزینه خارجی بوده و هست، اما باید شرایط اقتصادی کشور را نیز در نظر بگیریم. مردم کامل در جریان موضوع هستند. اجازه دهید درباره نفرات صحبت نکنم. یک تیم در حال مذاکره با سرمربی تیم ملی است و امیدوارم هر چه زودتر به نتیجه برسند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند