بلیت فروشی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، امروز (دوشنبه ۳۰ دی) آغاز شد که در همان دقایق اولیه، ظرفیت بسیاری از پردیس‌ها و سالن‌های سینمایی پر طرفدار خیلی زود پُر شد. 

سیمون سیمونیان، مدیر دبیرخانه جشنواره فیلم فجر درباره پیش فروش بلیت فیلم‌های سینمایی در جشنواره فیلم فجر گفت: «امسال با این‌که در هر سانس، ظرفیت سینماها را افزایش داده‌ایم، با استقبال بالای مخاطب روبه‌رو شدیم. سال گذشته در هر سانس ۷۵۰۰ ظرفیت داشته‌ایم و امسال به ۹۴۰۰ در هر سانس این ظرفیت افزایش یافته است.»

او ادامه داد: «استقبال کم‌نظیر مردم باعث شد در دقیقه ۱۱ پیش‌فروش فیلم‌ها در سینماهای پرمخاطب، بلیت تمام سانس‌ها خریداری شود. بعد از گذشت یک ساعت از بازگشایی سامانه پیش‌فروش بلیت فیلم‌ها، ۸ هزار سری و یعنی ۸۰۰۰۰ بلیت خریداری شد و احتمالا یک جلسه فوق‌العاده‌ای خواهیم گذاشت.»

مدیر دبیرخانه جشنواره با اشاره به این که سرعت تکمیل ظرفیت سینماها غافل‌گیرکننده بود، افزود: «با این شرایط احتمالا چون اولویت ما مردم هستند، ظرفیتی از بلیت‌ها و سازمان‌های دولتی را به مردم تعلق خواهیم داد.»

سیمونیان ادامه داد: «فروش اینترنتی، اولویت خریداری بلیت است.، چون از این طریق، بازار سیاه خرید و فروش بلیت به شیوه غیرقانونی از بین خواهد رفت. مخاطبین می‌توانند با هر کدملی، ۴ سری از یک سانس بخرند و امیدوارم مخاطبین محترم در فرصت‌ باقی مانده در سینماهایی که ظرفیت دارند، بلیت خریداری کنند.»

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند