امیر علی‌حیدر امیری امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به این‌که فتنه‌ جدیدی که در سوریه در حال شکل‌گیری است، اظهار کرد: متاسفانه این‌بار جنس فتنه سوریه از نوع اقتصادی و معیشتی است و موج جدید تظاهرات بعد از لبنان، عراق و ایران، در سوریه در حال شکل‌گیری و رشد است.

وی با اشاره به پروژه بی‌دولت‌سازی در سوریه، ادامه داد: آمریکا به‌دنبال برپایی تظاهرات گرسنگان، نافرمانی مدنی، ترور بشار اسد و جایگزینی وی با یکی‌از افسران علویِ مورد وثوق روسیه، دول خائن عربی خلیج‌فارس و به نوعی اسرائیل غاصب است.

این مدرس حوزه و دانشگاه با بیان این‌که هدف دشمن بیرون راندن ایران از محور مقاومت با چاشنی نارضایتی مردمی، تظاهرات، ترور رهبران و ایجاد آشوب و اغتشاش است، تصریح کرد: مسئولین و تدبیرکنندگان محور مقاومت تا دیر نشده است مواظب باشید و تدبیر کنید.

امیری با اشاره به توطئه دشمن در ترور سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، خاطرنشان کرد: یک زمانی ترامپ به شیخ‌نشین‌های خلیج‌فارس می‌گفت اگر آمریکا از شما در مقابل قدرت ایران حمایت نمی‌کرد الان می‌بایست فارسی حرف بزنید! اما امروز می‌بینیم ترامپ توئیت فارسی راه‌اندازی کرده است این در حالی‌است که بعد از سیلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه عین‌الاسد، ترامپ مرعوب قدرت ایران شده و شروع به فارسی نوشتن کرده است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا در ادامه با اشاره به ابعاد شهادت سردار سلیمانی، اظهارکرد: از ابتدای انقلاب تاکنون، خون و شهادت هر شهید برای ما یک بهره معنوی و فوایدی داشته هرچند موجب حزن و اندوه و ناراحتی فراوان این ملت شده است.

وی افزود: سردار سلیمانی از مدت‌ها پیش در معرض ترور بود، آخرین نقشه ترور این سردار بزرگ در کشور، توسط عوامل سرویس جاسوسی عربستان به‌واسطه حفر تونل به سمت خانه پدری ایشان بود که نتوانستند و شناسایی شدند.

این کارشناس سیاسی با بیان این‌که شهادت برای سردار سلیمانی سعادت است، عنوان کرد: اوج کمال و تعالی یک انسان شهادت است؛ عزیزان ما در جبهه جنگ هشت ساله و امروز در جبهه‌های مقاومت آرزوی شهادت داشته و دارند و امثال شهید سلیمانی ملائک روی زمین هستند.

وی با اشاره به ضرورت شناخت جریان حقانیت امام و باطل بودن یزیدیان، اظهار کرد: یزید یک جریان است که در ظواهر ترامپ، اوباما و…رخ نشان می‌دهد و از طرفی در مقابل امام خمینی(ره) و رهبری هم جریان حقانیت حسین زمان است که باید این گستره و ابعاد دو جریان را شناخت.

امیری با اشاره به عصبانیت ترامپ از پیروزی‌ها و موفقیت‌های مستمر جبهه مقاومت در سوریه، عراق، لبنان و ایران، اضافه کرد:  آمریکا به‌دنبال نابودی محور مقاومت است؛ ترامپ تحریم اقتصادی را به‌سمت جنگ نظامی کشاند اما قطع به یقین آمریکا در این جنگ نظامی بازنده خواهد بود چراکه آن‌ها از نیروی برتر ایمان بی‌بهره هستند.

وی با تاکید برا این که شهادت شهید محسن حججی پایانی بر حکومت بی‌پایه داعش بود، گفت: با خون شهیدان درخت تنومند انقلاب اسلامی آبیاری می‌شود و همان‌طوری که امام راحل در مراسم شهدای حاج‌عمران فرمودند اگر پرچمی از دست سرداری بیفتد ده‌ها سردار دیگر آن‌را بر می‌دارند و پایان جنگ ترامپ به دست محور مقاومت است.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند