دویچه وله براساس نامه‌ای ارسال شده به پارلمان اروپا از طرف جوسپ بورل مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا خبر کاهش ۷۵ درصدی کمک‌های مالی اروپا به ترکیه را منتشر کرد.  

با در نظرگرفتن کاهش شدید کمک‌های مالی اتحادیه اروپا، ترکیه اکنون تنها ۱۶۸ میلیون یورو (۱۸۶ میلیون دلار) از اروپا دریافت خواهد کرد که ۱۵۰ میلیون یورو از این بودجه برای تقویت دموکراسی و حاکمیت قانون هزینه خواهد شد و مابقی برای توسعه روستایی اختصاص داده شده است.  

بورل در نامه خود به پارلمان اروپا با بیان این که این اقدام در پاسخ به تصمیم ترکیه مبنی بر عملیات نظامی در شمال شرقی سوریه و اکتشافات غیرقانونی در سواحل قبرس گرفته شده است.  

دویچه وله در ادامه نوشت: کاهش ۷۵ درصدی کمک‌های مالی تاثیری بر کمک ۳. ۵ میلیارد یورویی ارائه شده به ترکیه به عنوان بخشی از توافق بزرگ اتحادیه اروپا برای جلوگیری از رسیدن پناهندگان به سواحل اروپا نخواهد داشت.  

اتحادیه اروپا نسبت به پیامدهای احتمالی استخراج غیرقانونی گاز در ساحل قبرس، توسط ترکیه هشدار داده است. اتحادیه اروپا در ماه نوامبر سال گذشته از روی تحریم‌ها برای هدف قرار دادن "افراد یا اشخاصی که در فعالیت‌های حفاری غیرمجاز هایدروکاربن‌ها در مناطق شرقی دریای مدیترانه مسئول دانسته می‌شوند یا دخیل‌اند، پرده برداشت.

ترکیه با این همه، اذعان می‌کند که فعالیت‌های حفاری را با توجه به حقوق ارضی خود در مناطق قبرس مربوط به ترکیه پیش می‌برد.  

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند