به گزارش روزنامه الیوم السابع چاپ مصر نوشت، منبعی آگاه اعلام کرد، این وزارت‌خانه ضمن فراخواندن کاردار ترکیه، بیانیه‌ اخیر وزارت خارجه این کشور را پیرامون تدابیر مصر در خصوص خبرگزاری اینترنتی ترکیه در مصر محکوم و تأکید کرد، این بیانیه کاملا حقیقت امور و درستی اقدامات مقامات مصر مطابق با قوانین و مقررات مربوط به کار رسانه‌ها را نادیده گرفته است.

این منبع افزود، به کاردار مصر، مساله مخالفت مصر با بیانیه‌ها و اظهارات خصمانه ترکیه اعلام و بار دیگر بر ضرورت احترام به قوانین مصر و عدم دور زدن یا نقض آنها تأکید شد.

قاهره پس از اقدامات مقامات این کشور علیه کارمندان خبرگزاری "آناتولی" در مصر، بیانیه وزارت خارجه ترکیه را به باد انتقاد گرفته بود.

پیش از این خبرگزاری آناتولی اعلام کرده بود، نیروهای امنیتی مصر شامگاه روز چهارشنبه به دفتر این خبرگزاری در قاهره یورش برده و چهار روزنامه‌نگار و دو کارمند از جمله یک شهروند ترکیه‌ای را بازداشت کردند.

در پی این حادثه، وزارت خارجه ترکیه کاردار سفارت مصر در آنکارا را احضار و مراتب اعتراض خود را به این حادثه اعلام کرد.

این وزارت‌خانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: یورش نیروهای امنیتی مصر به دفتر آناتولی و بازداشت برخی از کارمندانش ایجاد رعب و وحشت و محدودیت علیه مطبوعات ترکیه است و ما آن را به شدت محکوم می‌کنیم.

هنوز مقامات مصر درباره این اقدامات نیروهای امنیتی خود اظهارنظر رسمی نکرده‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند