بر اساس پیش‌بینی‌ها دود ناشی از آتش‌سوزی در ایالت‌های "نیوساوت ولز" و "ویکتوریا" استرالیا، دور کره زمین سفر خواهد کرد و دوباره به استرالیا باز خواهد گشت.

پایگاه خبری "sbs" در گزارشی نوشت؛ ناسا در بیانیه خود که روی  وب سایت این سازمان قرار گرفته است، اعلام کرده که این سازمان در حال ردیابی حرکت دود ناشی از آتش سوزی‌های اخیر در استرالیا است.

 به گفته این سازمان دود آتش سوزی‌ها در استرالیا توانسته تا بیش از ۱۵ کیلومتر در داخل اتمسفر نفوذ کند؛ این دود به فاصله‌ای معادل نیمی از کره زمین گردش کرده است.

طبق اطلاعات ناسا این دود سبب شده آسمان آمریکای جنوبی پر از مه شود و طلوع و غروب آفتاب را رنگارنگ کرده است؛ علاوه برآن این دودها به کیفیت هوای نیوزلند نیز آسیب زده و به تیره تر شدن رنگ برف روی کوه ها در این کشور منجر شده است.

بر اساس این بیانیه انتظار آن می‌رود تا این دود حداقل یک دور کامل دور کره زمین را طی کند و بار دیگر به آسمان استرالیا بازگردد. 

در بیانیه‌ای که توسط سازمان محافظت از محیط زیست صادر شده است هشدار داده شده که کیفیت بسیار پایین هوا، احتمالاً در بخش های شمال شرق  به دلیل آتش سوزی‌های محلی و آتش سوزی‌های ایالت نیوساوت ولز همچنان ادامه خواهد داشت. 

آتش سوزی جنگل‌های استرالیا از اواخر جولای ۲۰۱۹ میلادی آغاز شده و  یکی از وسیع‌ترین موارد آتش‌سوزی در دهه‌های اخیر است. 

5328343

5328344

5328345

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند